home Děti, Těhotenství a mateřství Nosítka a šátky pro unavené dětské nožičky

Nosítka a šátky pro unavené dětské nožičky

Malá miminka nosíme láskyplně a s pocitem, že jim (a vlastně i sobě) dáváme to nejvíc. Ovšem, když se miminko chová rádo a často nebo když o pár měsíců později přibere na váze, už je to o něco náročnější. Řešením mohou být šátky nebo nosítka, která dítko zajistí na místě určení a maminkám se rázem uvolní obě ruce. Každá maminka asi ví, jak velký luxus to je, když nemusí vše, od mazání chleba po oblékání, dělat jednou rukou. Sice se během pár měsíců vytrénuje k netušené zručnosti, ale namažte si chléb jednou rukou…

nositko-s-chlapemŠátkování

Jakou variantu zvolit a pro jak velké děti jsou šátky a nosítka vhodné? U šátků se to má tak, mnohé maminky je milují, protože jsou z příjemného materiálu a miminko je v něm upoutáno tak, že zaujímá polohu velmi podobnou té, kterou mělo v děloze. Nevýhodou se ale může jevit uvazování, které méně zručné maminky jednoduše hůře zvládají a pak také fakt, že pro starší děti je šátek místem, ze kterého nemají žádný výhled a tak v něm už nechtějí moc být.

nositko-predniNosítka či klokanky vybírejte pečlivě

Nosítka mají snazší systém upoutání dítka a některé z nich lze také používat již od narození. Většinou to jsou taková, která mají speciální vsadku, která drží miminko ve správné výšce, aby do klokanky příliš nezapadlo a zároveň nemohlo z boku vypadnout. U nosítek je třeba dobře vybírat. Zejména máte-li problémy se zády. Vybírejte raději takové, které mají speciální upínání do pasu, kde je se váha miminka soustředí nejvíce a popruhy přes ramena jsou spíše k zafixování. Z nosítek, ve kterých miminko soustředí veškerou svou váhu hlavně do pásů vedoucích přes ramena vás velmi brzy budou bolet záda.

Stará dobrá krosna

Třetí variantou jsou krosny, ty zná asi většina z nás z dob dětství. Krosna je prima věc na delší tůry, ale vhodná je až pro starší děti, které už bezpečně sedí a jsou dostatečně velké, aby z krosny měly výhled. Některá nosítka mohou mít i funkci krosny, tzn. lze do nich dítko upoutat i v pozici na zádech. Určitě není dobré dítko zvykat na to, že se stále nosí, ale zároveň si musíme uvědomit, že malé nožky nezvládnou tolik, co naše. Zkuste si někdy změřit, kolik kroků udělá váš drobeček ve vzdálenosti vašeho jednoho a uvidíte sami.

Spread the love
  • 1.3K
  •