home Tipy 3 tipy, jak koupit rodinný dům v Praze

3 tipy, jak koupit rodinný dům v Praze

O bydlení v Praze je velký zájem a domy na prodej v Praze jdou na dračku. Také hledáte dům v hlavním městě? Máme pro vás tipy, jak najít ten pravý.

1. tip: Vaše představa

Důležité je si hned na začátku ujasnit svou představu o hledané nemovitosti. Jaký dům na prodej Praha hledáte? Jednoduše si vytvořte seznam, ve kterém si sepíšete všechny své požadavky. Ty si pak rozdělte podle pravidla: musí být – výhodou – nezáleží.

Na co byste u takového seznamu neměli zapomenout? Ujasněte si, jak by měl být dům velký, kolik by měl mít pokojů či koupelen. Budete potřebovat garáž, hledáte dům se zahradou? A jak velkou?

K základním požadavkům na koupi rodinného domu v Praze patří také lokalita.Už jste si vyhlédli místo, kde by měl dům být? Jaká kritéria by měla oblast splňovat? Pro většinu lidí je důležité jejich budoucí zázemí, třeba blízkost přírody, parku, školy či školky nebo jiných zájmových bodů.

 

V rozhodování hraje roli také blízkost metra. Rovnou si vymezte i takové lokality, ve kterých byste za žádných okolností bydlet nechtěli. Třeba kvůli hlučnému provozu, špatné dostupnosti a podobně.

Při výběru lokality nezůstaňte jen u mapy a informací z internetu, ale vyjděte si přímo do terénu.

Hlavní roli v rozhodování a výběru vhodné nemovitosti v Praze hraje cena. Zde je potřeba hned na začátku zvážit své finanční možnosti. Ať už kupujete za hotové nebo si budete vyřizovat úvěr, vždy počítejte i s dalšími výdaji, jako třeba se zaplacením daně z nabytí nemovité věci.

Při stanovení ceny, kterou jste ochotni za nabízený dům na prodej v Praze dát, si stanovte jednoznačný strop, přes který nejste ochotni jít. Stejně tak mějte vytyčeno ideální rozmezí, které vám může být dobrým pomocníkem při vyjednávání s prodávajícím.

Spolu s kupní cenou se zajímejte i o měsíční náklady za energie a provoz či o případné náklady na rekonstrukci a opravy.

2. tip: Bez hledání

Máte sepsanou svou představu, je na čase se po vytoužené nemovitosti poohlédnout. Naštěstí už nemusíte denně procházet desítky různých realitních serverů a hledat mezi domy na prodej Praha.

Stačí své požadavky jednoduše zadat do zipHOME.cz realitní seznamky, a ta už bude hledat za vás. V jednoduchém formuláři vyplníte všechny své požadavky, které považujete za nezbytné. Pak už vše běží automaticky a můžete strávit svůj ušetřený čas s přáteli či rodinou.

Na e-mail vám tak přijdou všechny nabídky na prodej domu Praha, které odpovídají vaší představě. A jak si z nich vybrat? Zvolte systém třídění. Třeba takový, že si jednotlivé nabídky oznámkujete jako ve škole. Se čtyřkou a pětkou nemá smysl se zabývat, u těch se známkou 1 – 3 si domluvte prohlídku.

To ale není jediný způsob, jak koupit rodinný dům v Praze. Další možností je získat přístup k neveřejným nabídkám.

3. tip: Neveřejné nabídky

Věděli jste, že až 15 % domů na prodej Praha je neveřejných? Je to tím, že majitelé si nepřejí, aby fotografie jejich prodeje RD Praha kolovaly po internetu. Nebo se snaží chránit své soukromí z jiného důvodu.

Vědí, že prodají i bez inzerce, a nabídnou svůj dům na prodej neveřejně zipHOMEpoptávajícím. A jak se k takovým neveřejným nabídkám dostanete vy? Snadno. Všechny odpovídající nabídky, a to i ty neveřejné, najdete ve svém e-mailu. A stejně jako u těch běžných nabídek si jednoduše domluvíte prohlídku.

Neveřejné nabídky jsou oblíbeným způsobem prodeje netradičních a zajímavých nemovitostí. Třeba právě mezi těmito tajnými prodeji RD Praha najdete ten pravý dům podle vašeho gusta.

Chystáte se na prohlídky? Na zipHOME.cz najdete důležité informace, tipy a návody třeba o tom, na co se zeptat na prohlídce, jak postupovat při bezpečné koupi nebo jak zaplatit daň z nabytí nemovitých věcí.

Spread the love
  • 5