home Služby 4 nejčastější chyby v péči o vlasy

4 nejčastější chyby v péči o vlasy

Krásné a zdravé vlasy jsou naší vizitkou. Z toho, jak naše kštice vypadá, se dá vyčíst hodně o našem životním stylu. Upravené vlasy ukazují světu v jaké jsme kondici a jak dobře o sebe pečujeme. Tohle jsou nejčastější chyby, které při péči o své vlasy děláme!

CHYBA 1: Nešetrnost

Jestliže chceme mít krásné vlasy, musíme se o ně i šetrně a pečlivě starat. Na rozčesávání vlasů nesmíme nikdy používat hřebeny a kartáče s příliš tvrdými štětinami. Vlasy tím zbytečně namáháme! Kadeře musíme rozčesávat od konečků směrem k hlavě. Zapomenout bychom měli i na příliš časté nošení culíků. Vlasy potřebují volnost!

CHYBA 2: Špatné mytí

Mnozí z nás si myslí, že vlasy stačí umýt šamponem a je po starostech. To rozhodně neplatí! Do vlasů bychom měli vždy po umytí aplikovat kondicionér, který uzavře vlasové vlákno a prameny se snadněji rozčešou. Pravidelně je potřeba také vlasům dopřát kvalitní hydratační masku. Častou chybu děláme i při sušení vlasů ručníkem. Nikdy nesmíme vlasy příliš silně drhnout!

CHYBA: Tepelná úprava

Obrovskou zátěží je pro vlasy fénování, kulmování nebo žehlení.  Vlasy se zbytečně vysušují a lámou. Nejlepší je se častým tepelným úpravám vlasů vyhýbat. Samozřejmostí pak musí být i používání speciálních produktů určených pro tepelnou úpravu.  Vlasy bychom neměli sušit, když jsou mokré. Ideální je počkat až samy trochu uschnou a poté je dosušit.

CHYBA: Domácí barvení

Ten, kdo chce mít krásné a zářivé vlasy, by měl pravidelně navštěvovat odborníky. Ti vlasům dopřejí nejen speciální výživu, ale zkontrolují i jejich kvalitu. Na domácí barvení a stříhání je lepší úplně zapomenout. Škody, které na vlasech domácí barvení napáchá, se jen těžko odstraňují. Specialisté navíc dokážou pomoci i s problémy v oblasti řídnutí vlasů.

Chyby tedy už znáte. Co ale dělat, když potřebujete se ztrátou vlasů opravdu něco dělat? Příkladem může být klinika Mediestetik, která nabízí terapii ztráty vlasů pomocí švýcarské technologie RegenPlazma® nebo Regenera Activa. Slábnoucí a řídnoucí vlasy formou mezoterapie a mohli bychom pokračovat dále. Ideálně, když se objednáte u specialisty a ten Vám poradí.

Spread the love