home pro Ženy 4 základní pravidla péče o citlivou pokožku

4 základní pravidla péče o citlivou pokožku

Ženy (a samozřejmě i muži) s citlivou pokožkou nemají jednoduchý život. Přijít na přesnou příčinu problémů není snadné. Často jde totiž o kombinaci více faktorů. Za podrážděním mohou být vnější vlivy, nevhodná strava i nekvalitní kosmetika. Projevy jsou však poměrně jednotné – zčervenání, pnutí a nadměrné vysoušení kůže, na které se mohou objevovat pupínky, puchýřky a šupinky.

1) Pohlídejte si složení kosmetiky

Méně je někdy více, což v případě kosmetických přípravků platí dvojnásob. Nenechte se obalamutit reklamními slogany a zapojte selský rozum. Mnohé produkty se jako šetrné pouze tváří, ale když se pozorně podíváte na složení, zjistíte opak.  

Zároveň není žádoucí „patlat“ na kůži všechno, co vám přijde pod ruku. Plně dostačující může být i jediný, ale za to kvalitní krém na suchou či citlivou pokožku. Skvělou volbou je produktová řada kosmetiky Sensibio od francouzské Biodermy. Čeští dermatologové s ní mají dobré zkušenosti a často ji doporučují pacientům.

2) Citlivé pokožce neprospívají vůně

Nedáte dopustit na umělé/syntetické vůně? Budete si od nich muset odvyknout, protože právě ony patří k nejdráždivějším složkám. Snad ještě horší zprávou je, že podráždění mohou způsobit i čistě přírodní vůně. Citlivá kůže je paradoxně snáší ještě o něco hůře.

Co s tím? Výběr kosmetiky zredukujte na přípravky bez parfemace. Anebo rovnou sáhněte po produktech Sensibio. Neobsahují vůně ani barviva, a naopak v nich najdete látky, které zmírňují projevy citlivé pokožky.

3) Udržujte pleť čistou

Přiznejte se – jak často uléháte do postele s vrstvou make-upu, který se vám nechtělo navečer sundávat? Pro majitelky citlivé pleti je každodenní čištění nepsanou povinností. A nejde jen o make-up a líčidla, na pokožce se během dne usazují i jiné nečistoty. Spoustu času vám může ušetřit micelární voda – rozpouští nečistoty rozpustné ve vodě a ty ostatní na sebe váže, takže je jednoduše setřete tamponkem.

Také při výběru micelární vody zpozorněte nad složením a zvolte produkt bez obsahu alkoholu, parfemace a barviv. Třeba Sensibio H20 – speciální micelární vodu pro citlivou pleť.

4) Zbytečně se nestresujte

Zůstat v klidu za všech okolností? To dokáže jen naprostý flegmatik. Přesto byste se měla naučit nebrat některé věci vážně, protože zbytečný stres vaší pokožce rozhodně neprospívá. Kůže je největším orgánem a odráží se na něm psychické rozpoložení. Z mnoha odborných studií jasně vyplynulo, že dlouhodobý stres může být hlavní příčinou zhoršení stavu pokožky.
Ale jak proti stresu bojovat? Třeba tak, že si řeknete – když nejde o život, jde o…  Mimo to si dopřejte dostatek pohybu a začněte se zdravě stravovat. I tyto faktory totiž významně ovlivňují celkovou duševní pohodu.

Spread the love
  • 5