home Dieta, Těhotenství a mateřství, Zdraví Bylinné čaje na podporu otěhotnění a další rady, jak si pomoci k miminku

Bylinné čaje na podporu otěhotnění a další rady, jak si pomoci k miminku

Bylinné čaje na podporu otěhotnění jsou jedna z možností, jak si pomoct k vytouženému miminku. Když se rozhodneme pro miminko, jsme šťastní, ale co když miminko stále nepřichází?

miminko, umělé oplodnění

Bylinné čaje na podporu otěhotnění vám mohou pomoci. Někdy k otěhotnění stačí málo, někdy je to běh na dlouhou trať, která může končit umělým oplodněním. Většina  se jednou miminka dočká a pokud ne vlastního, existuje ještě adopce. V případě, že se nám nedaří počít dítě se nemusíme ihned vrhnout na asistovanou reprodukci. Můžeme vyzkoušet bylinky a přírodní ozdravné postupy, které vám mohou pomoci. Pokud se snažíte otěhotnět více než rok, měli byste navštívit svého gynekologa a poradit se na dalším postupu.

Co myslíme ozdravnými postupy?

Snižte přísun kofeinu

Ženy by se měly vyhnout větší spotřebě kofeinu. Studie vědeckých pracovníků z univerzity v Nevadě dělala pokusy na myších a potvrdila, že kofein ovlivňuje svalové kontrakce, které pomáhají vajíčkům cestovat z vaječníku přes vejcovody do dělohy. Odborníci to vysvětlují tím, že kofein deaktivuje speciální stimulační buňky na stěnách vejcovodů, které normálně koordinují vlny vejcovodnových kontrakcí, které posouvají vajíčka směrem k děloze. Z tohoto výzkumu plyne, že větší dávka kofeinu –  4 a více šálků denně – snižuje schopnost početí až o 25%.

Naopak u mužů se před stykem doporučuje vypít šálek kávy na rozpohybování spermií.

 

Vyhněte se stresu

Co je stres? Za stres označujeme vše, co je nám nepříjemné, co na nás ,,tlačí“. Ve stresu se cítíme být pod tlakem, ovlivňují nás různé situace. Tělo i duše zažívají stresovou reakci, která se v psychice může projevovat úzkostí, strachy, podrážeností, zlostí …na těle můžeme cítit také změny, např. zrychlený tep, křeče v břiše, zvýšený tlak, bolesti hlavy atd.). Při dlouhodobém stresu se mohou objevit až chronické potíže a příznaky se mohou změnit v onemocnění. Stres může opozdit ovulaci, nebo ji dokonce zcela zablokovat, což je při snaze otěhotnět kontraproduktivní.

 

Mějte ideální váhu a žijte zdravě

Pro zdraví a tím pádem i pro úspěšné otěhotnění je důležitá váha. Váha by se měla blížit ideálu, orientačně se lze držet výsledků BMI.  Velká nadváha může způsobit sníženou schopnost otěhotnět a poté je zde častější riziko cukrovky, vyššího krevního tlaku atd. Naopak nízká váha bývá spojována s poruchou hormonální funkce vaječníků.

 

Recept na bylinný čaj plodnosti s Kontryhelem

směs ze 100g třezalky, 100g kopřivy, 100g kontryhele, 50g hluchavky, 30g měsíčku, 20g řebříčku

 

Jak nám tyto bylinky pomáhají?

kontryhel – magická bylinka, doporučována na všechny ženské problémy včetně neplodnosti

třezalku – podporuje psychickou rovnováhu, odplaví stres a napětí

kopřivu – podporujče činnost vaječníků, zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů, podporuje tvorbu mateřského mléka

hluchavku – působí protizánětlivě, pomáhá při nepravidelné menstuaci a bílém výtoku

měsíček – upravuje menstuaci

řebříček – řebříček je vedle kontryhele hlavní ženskou bylinou, pomáhá při ženských onemocněních a potížích, tlumí krvácení, potlačuje křečovité bolesti při menstuaci

čaj

 

Čaj plodnosti s kontyhelem, návod na přípravu

lžička směsi se spaří v 1/4l vody, nechá se 10min. odstát. Pije se 3x denně kromě menstruace. Následuje 14-ti denní pauza.

Spread the love

One thought on “Bylinné čaje na podporu otěhotnění a další rady, jak si pomoci k miminku

Comments are closed.