home Bydlení, Tipy Bytový textil je stále v módě

Bytový textil je stále v módě

Módním trendům podléhá vše, od oblečení až po kusy nábytku. Jeden rok je trendem zdravý životní styl, další rok zero waste a kdo ví, v jakém duchu se ponese rok příští. Bytový textil však bude v módě vždy. Pravda, bude se měnit jeho barevné provedení i použitý materiál, v bytě by však nikdy neměl chybět. Protože ať se budete snažit jakkoliv, byt bez bytového textilu bude stále vypadat neutěšeně a nezabydleně. A kde se dá nejsnadněji s bytovým textilem kouzlit? Možná se budete divit, ale stačí obrátit pozornost oknům a ložnici a hned pocítíte ve svém bytě změnu k lepšímu.

Bytový textil v oknech

Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že záclony fungují pouze jako estetický doplněk vašeho okna, opak je pravdou. Ano, opravdu se jedná o vkusný doplněk a jemné krajky dokáží projasnit celou místnost a dodat jí na kráse. V záclonách se však skrývá mnohem více. V době parných letních dní vám totiž zaručí rozptyl přímého slunečního světla a tím vám zpříjemní pobyt v interiéru. A pokud záclony doplníte ještě o závěsy, vznikne vám možnost dokonalého zastínění, při kterém dosáhnete přítmí v místnosti i za jasného dne.

Pro příjemný spánek

Proč je vlastně tak důležité věnovat pozornost bytovému textilu v ložnici? Ložnice je místem odpočinku a během spánku zde strávíte přibližně třetinu svého života, což je opravdu dlouhá doba. Proto přeci stojí za to si udělat v ložnici příjemné prostředí. Začněte vhodnými závěsy, které vám zaručí tmu potřebnou pro zdravý spánek. Vedle kvalitní matrace je také vhodné se zaměřit na prostěradlo a povlečení. Vybírejte si povlečení takové barvy, aby vám s ložnicí ladilo a nebylo zbytečně moc jasné a zářivé. Zářivé povlečení by vás psychicky povzbuzovalo a mohlo by vám zhoršovat usínání. Proto sáhněte raději po pastelových barvách povlečení nebo jemných vzorech.

Bytový textil dokáže při správném použití v interiéru udělat divy. Poměrně jednoduše jeho vyměněním dosáhnete velké změny atmosféry celé místnosti. Má proto tu výhodu, že pokud by se vám náhodou po nějaké době použitý bytový textil okoukal, jednoduše ho vyměníte a znovu budete mít neotřelé, krásné a přitom nové prostředí. Proto se nebojte bytový textil využívat a měnit prostor svého domova tak, aby vždy odpovídal vašim představám.

Spread the love