home Tipy, Zdraví Čeká vás dlouhý let? Nezapomeňte na správnou péči o vaši pleť

Čeká vás dlouhý let? Nezapomeňte na správnou péči o vaši pleť

Je čas dovolených a v létě ženská pleť může při nedostatečné péči skutečně trpět. Letní měsíce volají po dostatečné hydrataci a odlehčených formách krémů či sér. Pokud ale před sebou máte delší let, ať už na dovolenou nebo za prací, neměly byste podceňovat péči o pleť vašeho obličeje a dekoltu. Klimatizace pleť extrémně zatěžuje, zejména proto, že ji nadměrně vysušuje. Kromě klimatizace je ve velké výšce při letu náporem na pleť také velmi nízká vlhkost vzduchu, tak může klesnout dokonce až na pouhá dvě procenta, což je v porovnání s ideálními 30-60 procenty skutečně propastný rozdíl.

péče o pleť - létáníPleť tak může být po cestování skutečně velmi unavená, často až popelavá. Tomu lze ale předejít a takové následky omezit na minimum. Stejně jako obecně platné pravidlo, i zde platí, že hydratace je základ. Máte-li před sebou let delší než dvě hodiny, nedoporučuje se nanášet make-up. Zkuste tedy jen lehký tónovací krém, pokud byste se jinak necítila dobře, nebo skutečně naneste jen kvalitní hydratační krém. Po dobu letu mějte při sobě přípravky, které pleť osvěží a zároveň jí dodají vlhkost napříč strukturou. Vhodná je například růžová voda, termální voda či voda celulární. Pleť se díky nim rozzáří a vám dodá svěží pocit. Rozhodně se nedoporučují cestovní ubrousky, ty na pleť nepatří, jsou skutečně spíše k omytí rukou apod.

Důležitá je i péče následná. V den přistání do cílové destinace dejte své pleti pořádnou dávku vitaminů. Například v podobě hydratační masky. Následně naneste sérum a s hydratací rozhodně pokračujte tak, jako každý běžný den. V neposlední řadě nezapomínejte na správný pitný režim. Dostatek tekutin pomůže od únavy nejen vám, ale i vaší pleti. Vyhněte se těžkým jídlům a sladkostem a pokud možno, i alkoholu. Všechny tyto pochutiny jsou zbytečnou zátěží, která je při cestování ještě méně žádoucí než kdy jindy. Přejeme šťastný let a krásnou pleť 🙂

Spread the love
  • 5