home Cestování, Tip na výlet, Tipy Cestování jako životní styl

Cestování jako životní styl

Také trpíte přepracováním? Nálada je u vás jak na houpačce a většinou se spíše cítíte pod psa? Pak pro vás máme skvělý recept na to, jak se zase po delší době cítit opravdu dobře nebo minimálně lépe. Věnujte více času sobě a svým koníčkům, a pokud rádi objevujete nová místa, přidejte si k víkendu den či dva volna a vydejte se některé z nich objevit. Cestování nemusí být jen koníčkem, v dnešní době, kdy levné letenky nejsou jen zbožným přáním, se může snadno stát životním stylem. Dnes pro vás máme tip na dvě destinace v relativně krátké vzdálenosti České republiky, tedy i prodloužený víkend by do každé z nich stál rozhodně za to.

Objevte kouzlo Barcelony

Toto Španělské město vám učaruje na první dobrou, tím si můžete být jisti. Velkolepá architektura a atmosféra, která může snadno konkurovat i romantické Paříži a co navíc, je zde moře, takže po hodinách putování krásným městem, jehož hlavním aktérem je bezesporu Gaudí a jeho unikátní stavby, se můžete osvěžit v překvapivě čisté vodě. Letenky do Barcelony pořídíte, zejména s předstihem za skutečně velmi rozumné peníze a co se týká ubytování, v dnešní době sdíleného bydlení je opravdu dostupné.

A co takhle Lisabon?

Španělsko vás neláká? Raději byste třeba Portugalsko? Proč ne, zkuste hned hlavní město, i to vám nabídne nespočet zážitků a možností. Lisabon je stále českými turisty tak trochu opomíjen a na nejvyšší příčky návštěvnosti zatím nepatří, ale určitě by si své místo na jedné z předních pozic zasloužil. Toto město je unikátní svou polohou u Atlantského oceánu, nabízí mix nádherných panoramat a výhledů a ve spojení s úžasnou místní gastronomií si jej rychle zamilujete i vy. A pozor, ani letenky do Lisabonu nikterak nezatíží váš rozpočet.

Naplánujte si jarní či podzimní výlet do jedné z těchto destinací, příjemně vás překvapí pěkné počasí a méně turistů než v letních měsících a i za kratší dobu stačíte objevit to nejkrásnější z každého z nich.

Spread the love
  • 5