home Děti, Zdraví, Zdraví Chraňte dětský zrak s pomocí kvalitních slunečních brýlí

Chraňte dětský zrak s pomocí kvalitních slunečních brýlí

Horké letní měsíce jsou konečně tady a společně s nimi i blankytně modré nebe a hřejivé sluneční paprsky, kterých se po dlouhých studených měsících jednoduše nemůžeme nabažit. I když si pobyt na sluníčku určitě užíváte a snažíte se venku trávit co možná nejvíce volného času, měli byste myslet na ochranu očiček – především pak očí vašich dětí. Oči jsou nejcitlivějším orgánem našeho těla a je potřeba se o ně patřičně starat.

Poškození očí slunečními paprsky

 

Děti neuhlídáte a nemůžete jim zakázat, aby se nedívaly přímo do sluníčka. Děti už jsou zkrátka takové. Jenže sluneční paprsky jsou velice agresivní a jejich přímý kontakt s očima může způsobit například nevratné změny na sítnici. Nemluvě o tom, že sluneční záření může mít negativní vliv i na vznik šedého očního zákalu.

Bez ochrany ani ránu!

 

Každý milující rodič chce pro své dítě jen to nejlepší, proto ve slunečných dnech myslete na ochranu zraku vašich ratolestí. Neměli byste je pouštět ven a vystavovat je tak slunečním paprskům, aniž by byly jejich očička chráněny.

 

U nejmenších dětí je zbytečné pořizovat sluneční brýle, daleko rozumnější volbou je šikovná pokrývka hlavy. Ta zabrání přehřívání hlavičky a zároveň v případě, že bude mít kšilt, zafunguje i jako stínění před sluníčkem.

Děti zvykejte na nošení brýlí

 

U dětí v batolecím věku je na místě postupné zvykání si na nošení slunečních brýlí. Některé děti si je okamžitě zamilují a nošení brýlí na očích jim nedělá sebemenší problém. Jsou ale děti, pro které to bude něco nového a zvykání u nich potrvá delší dobu, během které si budou brýle často sundávat a jejich nošení bojkotovat. Určitě ale vydržte a dítko k nošení slunečních brýlí inspirujte například tím, že je vy sami budete nosit.

Spread the love