home Dárky, Děti Čím potěšit děti pod stromečkem?

Čím potěšit děti pod stromečkem?

Vánoce se pomalu blíží, je tedy čas přemýšlet nad výběrem dárků pro své blízké. Máte-li děti, čeká vás navíc nelehké rozhodování, čím je potěšit pod stromečkem. Děti příliš neocení praktické dárky. Menší ratolesti potěšíte nejvíce hračkami. Pubertální slečny trendy módními doplňky či kosmetikou, pubertální hoši zase ocení počítačové hry nebo různé technické vychytávky. Obdobné dárky jako nadchnou pubertální mládež jsou zpravidla vhodné i pro adolescenty. Pro snazší rozhodování jsme pro vás připravili pár konkrétních tipů na vánoční dárky, které vaše ratolesti jistě potěší.

Hračky pro předškoláčky

Skvělým dárkem pro děti předškolního věku je třeba stavebnice Lego Duplo, která rozvíjí jemnou motoriku i kreativitu vašich ratolestí. Kostky i panáčci jsou větší než u klasického Lega, takže nehrozí např. vdechnutí drobných částí. Vhodným dárkem je rovněž interaktivní zvířátko sloužící jako určitá příprava na budoucí pořízení skutečného domácího mazlíčka. Dítě se učí o zvířátko pečovat a užije si s ním spoustu legrace.

Dárky pro malé školáky

Chcete-li děti nenásilně motivovat k učení  a podpořit jejich zvídavost, pořiďte jim některý z titulů Kouzelného čtení od Albi (Česká republika, Cesta kolem světa, Dinosauři, Hravá angličtina,…). Pro děti bude rázem učení zábavou. Vděčným dárkem je nesporně Lego, které se v současnosti vyrábí nejen pro různé věkové kategorie, ale existují i varianty určené přímo chlapcům či dívkám. Holčičky jistě potěšíte třeba stavebnicí Lego Friends či Lego Disney, která ji zabaví a rozvíjí i její jemnou motoriku. Chlapce zase nadchne Lego City, Lego Ninjago nebo třeba Lego Creator.

Pozornosti pro puberťáky i adolescenty

Asi nejnáročnější bývá zavděčit se dárkem puberťákovi či adolescentovi. Jde o složitý věk, kdy vaše ratolesti zpravidla nešetří kritikou. Dívky i kluky potěšíte novým mobilním telefonem s designově zajímavým krytem. Kluky může oslovit i batoh Pixie Crew (např. s motivem Troll Face). Jde o designově neotřelý kousek, s nímž jistě zaboduje mezi svými kamarády. Holky zase ocení městské batůžky či výrazné (spíše menší) kabelky. Rozhodnete-li se pro koupi kosmetiky, vezměte v potaz vkus a preference své dcery. Potěšíte ji rovněž lehkým parfémem (např. Light Blue od Dolce &  Gabbana).

Spread the love
  • 5