home Tipy Dámská jízda, zn. bez alkoholu. Jak perfektně pohostit?

Dámská jízda, zn. bez alkoholu. Jak perfektně pohostit?

V životě se to už prostě stává. Máte kamarádky ve stejném věku, a tak se stalo, že jsou všechny těhotné nebo kojí. Jenže to přece není překážka k tomu se sejít a poklábosit. V takovém případě to má hostitelka o dost těžší. Už nestačí připravit několik lahví vína a slané dobroty. Nad volbou občerstvení je třeba přemýšlet, v mnoha věcech dokonce můžete překvapit. Užijte si roli hostitelky!

Nealkoholické nápoje netradičně

Je plno skvělých nealko nápojů, se kterými zabodujete. Nejjednodušší je ledový čaj. Kupte kvalitní černý čaj, uvařte ho, přidejte šťávu z citronu a pomeranče, podle chuti přidejte cukr nebo med, šmrnc nápoji dodá meduňka nebo máta. Dejte vychladit, při servírování se bude hodit džbán s ledem.

Budete pít čaj horký? Pokud ano, podívejte se na tyto čajové konvice. Jsou vyrobeny z nerezu, vodu ohříváte přímo na plotýnce. Čajové sáčky můžete dát dovnitř, konvice udrží vodu dlouho teplou. Kupte také kávu bez kofeinu.

Přepadl vás najednou takový nepříjemný pocit, že vaše kamarádky uvidí tu vaši starou nehezkou konvici? Nepropadejte panice a udělejte si radost. Co říkáte na tyto porcelánová konvice? Za tu nejlepší hostitelku budete, když si s přípravou dáte trochu více práce a připravíte i míchané nápoje. Osvěžující je nealko Mojito a Piña Colada.

A co k jídlu?

Těhotné i kojící ženy mají v jídle mnohá omezení. Zajímejte se o to a připravte jídlo tak, aby vyhovovalo všem. Je to sice složitější, ale všichni to ocení. Nikdy nezklamou kanapky. Když zkombinujete celozrnný chléb nebo bagetku, tvarohovou pomazánku a zeleninu, jistě bude chutnat všem. Na stole se bude skvěle vyjímat fondue.

Bude jen na vás, jestli zvolíte sladkou variantu s čokoládou nebo slanou se sýrem (návod najdete zde). Určitě potěší i slané chuťovky, například domácí šneci z listového těsta se šunkou, sýrem a bylinkami.

Spread the love
  • 5