home Dárky, Tipy Darujte pod stromeček deskovou hru a bavit se bude celá rodina

Darujte pod stromeček deskovou hru a bavit se bude celá rodina

U nás doma máme již letitou tradici, každý rok nám Ježíšek nosí novou deskovou hru. Sbíráme je a těšíme na nový přírůstek. Někdy se inspirace na další kousek do sbírky hledá hůř, jindy to jde samo. To je obvykle tehdy, když někde na návštěvě náhodou narazíme na takovou, kterou ještě nemáme, a která se nám líbí. Zkuste to i vy a uvidíte, že bavit se budou, v celém novém roce, všichni členové rodiny.

Dostihy nesmí chybět v žádné rodině

Tradiční hra, kterou jsme hráli v dětství i my a s oblibou ji budou hrát ještě další generace po nás. Koníci a peníze, super kombinace. Existují i v podobě junior, ale z osobní zkušenosti mohu říct, že je lepší koupit rovnou klasickou verzi a menším pomáhat a počítáním a strategií. Světovou obdobou této hry jsou vlastně Monopoly, zde nejde o nákup koní, ale nemovitostí, ale princip je velmi podobný.

Karetní hry jsou praktické i na cesty

Karetní hry vedou, zejména na dovolenou a při oslavách, kdy není mnoho místa na stole, jsou naprosto ideální. Prší už děti omrzelo? Zkuste UNO nebo Bang. Tyto hry nestojí žádné závratné částky a pobaví vás na mnohých cestách.

Vědomostní hry

Formou hry lze do dětí (ale nejen do nich) dostat až neuvěřitelné množství informací, které později rozhodně využijí. Ať už se jedná o hru Česko, Vlajky, a různé další kvízové hry, budou určitě přínosem a zabaví i širší rodinu. Hra jako Activity zase pomáhá rozvíjet slovní zásobu a vyjadřovací schopnosti dětí.

Párty hry

Na žádné párty by nemělo chybět hraní. Nezáleží na tom, kolik vám je let a jak jste zdatní, zábavu hraním rozhodně nezkazíte, naopak. Zkusit můžete již zmíněné Activity, příznivci filmu mohou sáhnout po hře Český či světový film, Párty Alias také rozproudí zábavu. A chcete-li se i trochu zapotit, pak zkuste Twister. Uvidíte, kdo se zamotá jako první a kdo to ustojí. Snad jsme Vám přinesli trochu inspirace na poslední vánoční dárky a v novém roce tak zažijte mnoho krásných chvil při hraní her.

Spread the love
  • 5