home Doplňky Dary z přírody, které vám zlepší život!

Dary z přírody, které vám zlepší život!

Kdo by si nepřál žít svůj život v harmonii sám se sebou i se svým okolím. Bohužel je ale opak pravdou. Zahlcujeme své tělo i mysl spoustou práce, stresem, starostmi. Přitom není tak těžké změnit pár maličkostí a začít svůj život lépe žít. Na chvíli se zastavte, obraťte se k přírodě, která to už dávno vše vymyslela za nás, a užívejte si lepší fyzické i psychické kondice..

Pro zdravé tělo

Superpotraviny

Zařaďte do svého jídelníčku několik tzv. superpotravin. Jedná se o potraviny, které mají v poměru ke svému objemu super velký obsah vitaminů, minerálů či jinak zdraví prospěšných látek. Vyzkoušejte například kustovnici čínskou, fermentovaný včelí pyl či výtažek z macca kořene.

Místo kofeinových nápojů si dopřejte pravou nefalšovanou energii z kakaových bobů. Říká se, že jeden kakaový bob znamená jednu hodinu”nespánku”. S množstvím kakaových bobů to tedy nepřehánějte, jestliže tedy nepotřebujete podat super výkon i během nočních hodin. Třeba přežít noční směnu ☺

Yoga

Dali jste si na seznam novoročních předsevzetí pravidelné cvičení? V tom případě vyzkoušejte pradávné a harmonické cvičení, které má za úkol potlačit vlastní ego a dosáhnout naprostého osvobození duše: jógu. K takovému stavu je potřeba celková rovnováha a o této technice jsou převážně všechny její pohyby.

Jednotlivé polohy cviků obvykle kopírují pohyby různých zvířat. Kromě posilnění duševní stránky docílíte samozřejmě i k posilnění jednotlivých svalů a prospějete tak svému zdraví.

Pro klidnou mysl

Relaxační hudba

Najděte se každý den alespoň pár minut na poslech hudby. Ne nadarmo se říká, že hudba je lék. Lék duše. Pro navození maximální relaxace si vybírejte skladby bez hlasového projevu, pouze za doprovodu jemných hudebních nástrojů. Příjemné zvuky utiší vaše myšlenky a pozitivně se promítnou do vašeho snění.V případě, že vás harmonická melodie uvolní natolik, že usnete☺.

Meditace

Pohodlně se usaďte či položte, zhluboka dýchejte a nahlédněte hluboko do svého nitra. Meditace je skvělým způsobem, jak odbouráte nahromaděný stres a odhalíte jádra problémů, které zaměstnávají vaši mysl. Můžete se nechat provázet meditační nahrávkou nebo požádat partnera, aby vám předčítal úryvek nějakého meditačního textu. . Samozřejmě si můžete vystačit i s pouhou vizualizací krásných míst v božském tichu.   

Pro dokonalý spánek

Levandulová esence

Přidejte několik kapek vonné esence do aroma difuzéru a prožijte tak pravý aromaterapeutický zážitek. Vychutnejte si jemnou a květinovou vůní. Aroma této rostliny je uklidňující a působí blahodárně na náš klidný spánek. Snižuje zároveň vysoký krevní tlak. Do ložnice můžete umístit i pokojovou rostlinu. Usínejte s příjemnou vůní levandule a nebudete litovat!

 

Měsíční kámen

Minerál zvaný také jako adulár silně působí na naše city, emoce a přirozenou intuici. Řeší milenecké spory a přitahuje lásku. Napomáhá za úplňku vyvolávat živé sny a je skvělým pomocníkem při potížích s nespavostí.  

 

Spread the love
  • 5