home Dárky, Tipy Den květů

Den květů

Svátek oslavující všechny kvetoucí rostliny, to je Den květů, který připadá na 21. června stejně jako letní slunovrat. Den květů je zároveň skvělou příležitostí, jak potěšit někoho blízkého krásnou a voňavou květinou.

Češi jsou v darování květin konzervativní

Podle průzkumu společnosti Fleurop se k nákupu květin odhodláme pouze jednou za čtvrt roku. „Češi jsou v darování květin zatím ještě velmi konzervativní. Devět z deseti lidí kupuje květiny k narozeninám, více než polovina k jmeninám a polovina ke Dni matek. Asi není velkým překvapením, že nejoblíbenější jsou růže, po kterých sahá osm lidí z deseti. U třetiny lidí jsou ale také oblíbené gerbery či orchideje,“ říká Jitka Mandysová ze společnosti Fleurop a dodává: „Mezi nejoblíbenější barvy patří červená a modrá, v menší míře pak růžová, žlutá či bílá.“

Udělejte radost svým blízkým

Česká republika si Den květů spojuje s příchodem léta, připomínáme si ho v den letního slunovratu 21. června. Květiny mají v životech lidí velký význam. Nejenže dokáží potěšit svou krásou a vůní, ale řada z nich nám pomáhá vyjádřit emoce, přání a myšlenky, a některé v sobě dokonce ukrývají například i léčivé účinky. Den květů je oslavou všech kvetoucích rostlin a uvědomění si jejich smyslu a důležitosti. Tento svátek je také bezpochyby ideální příležitostí, jak zpříjemnit všední den všem, na kterých nám záleží, nebo udělat radost sami sobě.

Den květů je ideální příležitostí, kdy potěšit své blízké či sebe krásnou kyticí. Nedostatek času nebo i vzdálenost, která dělí vás a vaše blízké, pomůže vyřešit mezinárodní květinová doručovací služba Fleurop. Společnost se řídí svatým pravidlem, že cestovat mohou pouze objednávky, nikoli samotné květiny. V rámci České republiky a ve více než 150 zemích světa má Fleurop širokou síť partnerských profesionálních floristických studií. Proto si můžete být jistí, že kytici s přáním nebo i drobným dárkem za vás doručí z nejbližšího partnerského květinářství, čímž je zajištěna čerstvost, svěžest a samozřejmě charakteristická vůně květin.

O Fleurop – Interflora Česká s.r.o.

Značka Fleurop v rámci mezinárodního sdružení Fleurop – Interflora je jednou z největších a nejznámějších doručovacích květinových služeb na světě. Vznikla v roce 1908 v německém Berlíně z iniciativy floristy Maxe Hübnera. Základem jejího obchodního konceptu je myšlenka, že cestovat by neměly květiny, ale jen jejich objednávky, které se následně doručí na spolehlivá a profesionální místní květinářství umístěná co nejblíže adresátovi květinového daru. Sdružení Fleurop – Interflora v současné době spolupracuje s více než 50 000 partnery floristy a má zastoupení ve více než 150 zemích světa, v rámci nichž každoročně doručí přes 25 milionů květinových objednávek. V roce 2017 vstupuje Fleurop na trh v České republice jako kvalitní doručovací květinová služba a přináší nabídku rozmanitých kytic vytvořený speciálně pro český trh a pro každou příležitost. Více naleznete na adrese www.fleurop.cz.

Spread the love
  • 5