home Děti, Těhotenství a mateřství Deset rozdílů v přístupu k vašemu druhému dítěti v porovnání s prvním

Deset rozdílů v přístupu k vašemu druhému dítěti v porovnání s prvním

Pro většinu z nás je narození prvního potomka tak zásadní okamžik, že se od té chvíle snažíme dělat všechno, jakrozdíly ve výchově tělo článku nejlépe dokážeme. A zejména tak, jak jsme vždy tvrdili, že až budeme mít dítě, tak…žádná kupovaná strava, vše domácí, striktně jsme trvali na sterilizaci (všeho), a televize k zabavení našeho drobečka? NIKDY!

Když se nám ale narodí miminko číslo dvě, není to úplně stejné, že? Neznamená to, že bychom je nezbožňovali oba stejně, ale život tak nějak rychleji plyne při výchově dvou dětí.

Možná vás v tom všem shonu pobaví seznam deseti věcí, které trochu odlehčeně porovnávají to, co na čem jsme lpěli u prvního ale už nejsme tak zásadoví, když se jedná o druhé kolo 🙂

1.Nekonečné chování

První dítě: zvednete jej hned při prvním náznaku pláče

Druhé dítě: zvednete jej až ve chvíli, kdy reálně hrozí, že svým křikem vzbudí vaše prvorozené

2.Nemůžete se nabažit pohledu na něj

První dítě: Když si přinesete ten malý uzlíček štěstí z porodnice, nemůžete se pohledem odtrhnout, zíráte na něj, když spí a říkáte si, jak jste mohli něco tak úžasného stvořit.

Druhé dítě: Ha, spinká, honem jdu také spát. Dost pravděpodobně je to jediný spánek, kterého se mi v příštích 24 hodinách dostane. Chrrrrrrrrr.

3.Dokonale sladěné a upravené miminko

První dítě: Všechno musí být dokonale sladěné, nažehlené. Trávíte hodiny výběrem vhodného oblečení k různým příležitostem.

Druhé dítě: Trochu oprané, sem tam skvrnka, komu na tom záleží. A žehlení? Kde na to vzít asi čas! A kdo by si všiml, že váš chlapeček má růžové body pro sestřičce…

4.Fotit, fotit, fotit

První dítě: během prvních týdnu života se vám pravděpodobně podaří nashromáždit asi tak pět tisíc fotografií, budete je chtít sdílet na FB, upravovat ve photoshopu, minimálně půlku dát do rámečku,…

Druhé dítě: V porovnání s vaším prvním spíše přemýšlíte, zda ho babička vyfotila v porodnici a máte tímto zdokumentováno.

5.Vše striktně vyvařovat, za všech okolností

První dítě: Pokud dudlík, lahev nebo hračka na prořezávaní zoubků spadne na zem, okamžitě plníte sterilizátor. Stane-li se tak venku, běžíte koupit novou.

Druhé dítě: Rychle opláchnout nebo spíše otřít a šup s tím zpět do pusy.

6.Pravidelné přebalování

První dítě: Plenku měníte po hodině, neustále kontrolujete, zda choulostivý zadeček vašeho drobečka není v chladu či snad špíně. Zvažujte koupi ohřívače do plenek, co kdyby…

Druhé dítě: Přebalujte ve chvíli, kdy se ten zápach už vážně nedá vydržet.

7.Zdravá strava

První dítě: přísahali jste, že se žádné nezdravé a sladké jídlo nepřiblíží k ústům vašeho dítěte než vstoupí do bran školky

Druhé dítě: První čokoláda v sedmi měsících, hranolka v osmi, nechtějte vědět, jaké bylo jeho první slovo…

8.Žádná televize!

První dítě: Pokud vůbec připustíte možnost, že by se vaše dítko dívalo na televizi, pak pouze na vzdělávací programy. Donutíte dokonce manžela, aby vypnul televizi, když krmí miminko z lahve, aby jej snad negativně neovlivnila dramatická scéna s náznakem násilí.

Druhé dítě: Televize běží téměř nepřetržitě, každá chvilka klidu se cení nad zlato.

9.Seznam pokynů pro paní na hlídání

První dítě: Nakonec jste se přece odhodlali, že vašeho drobečka svěříte na pár desítek minut někomu na hlídání? Seznam instrukcí zahrnuje detailní rozpis programu vašeho dítěte, včetně oblíbených ukolébavek, dále pak kontakty na všechny doktory, do restaurace a na místní oddělení požární stanice.

Druhé dítě:V rychlosti,s jednou nohou ve dveřích předáte dítě a sotva si na poslední chvíli sdělit číslo vašeho mobilu.

10.Vše pečlivě označeno

První dítě: Vaše první vybavíte do školky ručně šitým vakem na oblečení, které nezapomenete opatřit vyšitým monogramem a stejně tak i všechny kusy oděvu opatříte pečlivě jmenovkou.

Druhé dítě: Náhradní oblečení v igelitce z Teska také splní svůj účel a popis oblečení spolehlivě zajistí permanentní fix. Nic se nesmí přehánět 🙂

 

 

 

 

Spread the love
  • 5