home Jak zhubnout Dostaňte se na jaře do formy!

Dostaňte se na jaře do formy!

Jaro je časem, kdy odkládáme těžké teplé kabáty, péřové bundy a další objemné svršky. Mnoho z nás pak s údivem zjistí, že zimní hodování nezůstalo tak úplně bez následků, postava se nehezky zaoblila a stoupající ručička na váze skutečnost, že jsme si pořádně dopřávali, nekompromisně potvrdí. Co teď? Nezbývá než se do léta pokusit alespoň trochu dostat do formy.

Odlehčete jídelníček

Ze všeho nejdříve budete muset zapracovat na svém jídelníčku – bez toho to totiž nepůjde. Na jaře nás tolik nepřepadají chutě na mastná a tučná jídla, proto by odlehčení naší stravy nemělo být takový problém. Dopřejte si hodně ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, hlídejte si pitný režim. Naopak se snažte omezit nebo zcela vyloučit konzervy a polotovary, které obsahují spoustu přidaných látek, velké množství soli, cukrů, tuků a umělých sladidel.

Přestaňte se vymlouvat

Přestaňte se vymlouvat na nedostatek času a začněte se pravidelně hýbat. Na jaře je spousta možností, můžete si jít zaběhat do přírody, projet se na kole nebo kolečkových bruslích. Pokud se sami k pohybu nedonutíte, najděte si nějakého partnera, který do toho půjde s vámi. Využít můžete také služeb fitness trenéra. Ten vás totiž zahálet nenechá a žádné výmluvy na něj – na rozdíl od vašeho kamaráda – neplatí.

Každá aktivita se počítá

Najděte si sporty, které vás budou bavit, nezůstávejte jenom u jednoho – kombinujte, obměňujte, zkoušejte nové. Nemusíte se bát žádných složitých sestav, většinou je cvičení založené na jednoduchých cvicích, které se neustále opakují, a zvyšuje se jen jejich intenzita. Fitness centrum už dávno není jenom rotoped, činky, běžecký pás a další „mučící“ stroje. Většina z nich totiž nabízí řadu sálových lekcí, z nichž si každý vybere přesně podle svého gusta.

Nepřepalte začátek

Dávejte si pozor, ať nepřepálíte začátek. Obzvlášť, pokud jste delší dobu nesportovali, začněte hezky pozvolna, vyvarujete se tak namoženým svalům i případným nepříjemným zraněním kloubů nebo vazů. Pamatujte si, že sport je dlouhodobá záležitost, výsledky se nedostaví přes noc. Obrňte se proto trpělivostí a hlavně nepolevujte, nic není zadarmo. Vysněná postava a zdravější tělo za námahu ale rozhodně stojí!

Spread the love
  • 5