home Móda a styl Hit jménem gobelínová kabelka. Opravdu ji ještě nemáte?

Hit jménem gobelínová kabelka. Opravdu ji ještě nemáte?

Milujete kabelky a nenecháte si ujít jedinou příležitost pro rozšíření své sbírky? Vsadíme se, že v ní máte minimálně jednu „gobelínku“. Nemáte? A navíc netušíte, jak gobelínová kabelka vypadá? Vzpomeňte si na dechberoucí tapisérie, které zdobí klasické i moderní interiéry. Gobelínům je těžké nepropadnout, a až si uděláte radost první kabelkou, nebude ji chtít odložit z ruky. Extrémně elegantní kousek zdůrazní vás dobrý vkus!

Seznamte se s gobelínem

Kdybyste náhodou netušila, co je gobelín: jedná se o ručně tkané plátno, které v minulosti zdobilo budoáry dam z vyšších vrstev společnosti. Na dobových tapisériích se obvykle skvěly výjevy z historických bitev a přírodní motivy.

Motivy moderní gobelínové kabelky bývají různé. Obvykle jde o reprodukce známých uměleckých děl. Výrobci si nejvíce oblíbili obrazy legendárního Vincenta van Gogha, impresionisty Clauda Moneta či „otce moderního umění“ Paula Cézanna. Výběr motivů je pestrý a bez problémů najdete kousek, který tematicky a barevně sladíte se svým nejoblíbenějším outfitem.

Kdo ví, třeba se vám zalíbí natolik, že si ke kabelce pořídíte také gobelínové povlaky na polštáře. Nebo rovnou velkou nástěnnou tapisérii?

Proč je gobelínka „must have“?

Zajímavých doplňků je fůra, a kdybyste měla mít od každého jeden, musela byste si pořídit šatník o velikosti hangáru. Tak proč si neodpustit gobelínovou kabelku, když máte dostatek těch „normálních“? Důvodů je víc než dost a pochopíte je, až ji budete držet v ruce. Měkká a kvalitní taška naživo vypadá ještě lépe než na produktových fotografiích. Svým nápaditým designem vás dostane do středu pozornosti – kamarádky vám ji budou skrytě závidět a v očích mužů budete módní ikonou.

I gobelínovou kabelku samozřejmě musíte citlivě sladit s dalšími doplňky a zároveň zvážit, zda je pro danou příležitost vhodná křiklavá, nebo naopak tlumenější varianta. Dodržíte-li však základní pravidla oblékání, budete s výsledkem nadmíru spokojená.

Spread the love
  • 5