home Recepty, Tipy, Zdraví Hubneme s chilli

Hubneme s chilli

Blíží se období, kdy budeme jen těžko odolávat velké spoustě dobrého jídla. A později se budeme hroutit po té, co se ručička naší osobní váhy posune o několik čísel výš než jsme byli zvyklí. Se zkušenostmi z let minulých se místo hroucení a pláče raději vrháme na různé diety. Některé jsou úspěšné více, jiné méně. Máme pro vás tip, jak si při hubnutí trochu pomoci a celý proces urychlit. Začněte jednoduše jíst chilli. Zní to možná podivně až neuvěřitelně, ale konzumace pálivého jídla vám skutečně může pomoci při redukci váhy.

Za vše může kapsaicin

Nevěříte a chcete důkaz? Není problém. Vysvětlení je zcela snadné. Chilli paprička totiž obsahuje unikátní látku zvanou kapsaicin, ta dokáže doslova nastartovat unavený metabolismus. Pocit horkosti, který má většina lidí, když konzumuje pálivé jídlo je způsobena právě touto látkou. Zrychlený metabolismus vede ke zvýšenému spalovaní a právě to stojí za úbytkem váhy.

Není nutné je jíst po kilech

hubneme-s-chilli-chilli-con-carneProblémem se může zdát být fakt, že chilli papričky nechutnají každému a stejně tak je ne každý je schopen zvládnout pozřít. Nenechte se ale odradit, není nutné, abyste je jedli samotné nebo v nějak velkém množství. Zároveň je také zcela jedno v jaké formě budete chilli jíst. Úplně postačí, když si dvakrát nebo třikrát týdně dáte do některého z vašich oblíbených jídel přidáte chilli koření. Zkusit můžete třeba tradiční chilli con carne.

Jen chilli nestačí

Závěrem je nutné podotknout, že ani chilli nespasí vše. Může s hubnutím pomoci, ale zbytek rozhodně zůstane na vás. Bez energetického výdeje, který zajistíte pravidelným a dostatečným pohybem, zhubnete jen těžko. Chilli vám možná pomůže spravit problémy s trávením a zrychlí spalovaní, ale vy byste neměli na tento fakt hřešit a postarat se o to, aby porce vašich pokrmů nebyly příliš velké a také se začít více hýbat, jak už bylo zmíněno. Uvidíte sami, že za několik týdnů půjdou vánoční kila postupně dolů. A možná vám pálivé jídlo natolik zachutná, že už si bez něj nebudete umět svůj jídelníček představit.

Spread the love
  • 5