home pro Ženy, Zdraví, Zdraví Intenzivní pulzní světlo

Intenzivní pulzní světlo

Už od starověku byla jedním z hlavních otázek a tužeb lidstva nesmrtelnost a věčné mládí. O ztraceném mládí bylo napsáno stovky knih a básní, zabývaly se jím nejvýznačnější mozky lidstva. Dnešní medicína mládí sice vrátit nedokáže, ale omladit pokožku umí. A to metodou tzv. fotoomlazení intenzivním pulzním světlem.

Fotorejuvenace je přístrojová metoda, která bojuje se stárnutím kůže a dodává jí znovu hladkost a pružnost. Aplikuje se zejména u vyhlazování mimických a statických vrásek, boje s poruchami postavení víček (tzv. ptóza), hyperpigmentací, příznaky růžovky, při odstranění metličkových křečových žilek, úpravy rozšířených pórů a je možné ji využít taktéž pro zlepšení vlastností – zejména pružnosti a elasticity kůže.

Přístroj samotný má nastavitelnou hloubku působení – může tak ovlivňovat povrchové i hlubší vrstvy pokožky, a tak docílit nejlepších výsledků. Kůže zůstává při zákroku nedotčena, celá metoda je tak absolutně bezbolestná, nehrozí žádné popáleniny ani vzniky jizev. Tím pádem není potřeba ani anestezie a dlouhá rekonvalescence. Po zákroku může dojít k zarudnutí kůže a mírnému otoku, což je normální reakce na světelné záření. Po dobu dvou týdnů od aplikace je vhodné vyvarovat se přímému slunečnímu záření – tedy zejména opalování.

Jedno sezení trvá mezi 15 minutami a třičtvrtě hodinou a počet opakování zákroku se ustanovuje individuálně v průběhu léčby. Výhodou této metody je i to, že efekt je poměrně rychlý, první výsledky jsou vidět krátce po absolvování zákroku a účinek trvá až několik let.

Fotoomlazení se nedoporučuje aplikovat na čerstvě opálenou pokožku nebo na místa s tetováním.

Tuto metodu nabízí kupříkladu klinika Altos a to již od 2 250 Kč na jednu oblast.

Spread the love
  • 5