home Cestování, Děti, Tipy Jak sbalit dítě na prázdniny? Kufr nebo batoh a co do nich?

Jak sbalit dítě na prázdniny? Kufr nebo batoh a co do nich?

Prázdniny jsou období, kdy děti často pendlují z místa na místo. Jednou k babičce, pak na tábor, k moři, do kempu, prostě stále v jednom kole. Sotva jim rodiče stačí vybalit a vyprat a už znovu balí novou várku. Balí-li matky, což tak bývá ve většině případů, je největším problémem počet věcí, bez kterých se dítě neobejde. Maminky jsou starostlivé a mají pocit, že dítko by mělo být vybaveno i na letní prázdniny, jak při výpravě na osmitisícovku. Skutečnost ale bývá každý rok stejná a to ta, že při vybalování se pokaždé přesvědčí, že dvě třetiny zabaleného oblečení zůstane netknutá. Opačně to ovšem platí u jakýchkoliv laskomin, ty (byť pečlivě přidělené na každý den pobytu) zmizí ještě po cestě autobusem… Než se pustíte do balení, je důležité vybrat vhodné zavazadlo. To vybírejte s ohledem na velikost a statnost vašeho dítka. Pokud má dítě sotva dvacet kilo, balit mu věci do objemného batohu bude jistě nad jeho síly. Dejte mu tedy menší batoh pro osobní věci a svačinu (batoh využije i během pobytu na výlety apod.) a zbytek věcí dejte do kufříku na kolečkách. Kufry obecně mají výhodu v tom, že se v nich věci lépe vyskládají, vše je přehlednější a nehrozí větší pomačkání oblečení.

balíme děti na prázdninyZvolíte-li batoh, musíte více uvažovat o tom, co dáte na dno a co navrch. Ideální jsou batohy, které mají ve spodní části zip, díky kterému je možný přístup do spodní části batohu. Dolu patří boty a další věci, které nebude dítě potřebovat hned a které zároveň snesou váhu ostatních předmětů vršených postupně na ně. Ať už balíte věci dětem do kufru, batohu či třeba nůše, vždy trvejte na tom, aby u procesu balení byly a aktivně se ho účastnily. Díky tomu budou mít alespoň mlhavou představu o tom, co jste jim zabalili a zvýšíte tak šanci, že možná i polovinu z těch věcí přivezou zpět domů.

Poslední a možná i nejvíce podstatnou zásadou je seznam. Nepohrdejte tím, který vám poskytnou organizátoři tábora či zájezdu. Oni dobře vědí, které věci jsou nezbytné a které naopak zbytečně zabírají místo. Můžete dětem vytvořit svůj vlastní seznam, ale vždy je dobré se inspirovat tím, který děti dostanou. Baterka, plyšák, repelent a kapesníky nesmí chybět na žádném z nich. A pro vás balíček kapesníků do kapsy, až jim budete mávat u autobusu!

Spread the love
  • 5