home Móda a styl, Tipy Jak vybírat „poslušné“ dámské šaty?

Jak vybírat „poslušné“ dámské šaty?

Tvrdohlavé šaty

„Okusují“ vás vaše šaty takovým způsobem, že se vám zdá, že vás chtějí sníst? Dráždí vás pubertální výlevy vašich spodniček, které odmítají držet tak, jak chcete vy? Připadáte si ve svých letních šatech jako ve skafandru? Tak potom zkuste zauvažovat nad tím, kde jste udělala chybu. S největší pravděpodobností už v obchodě, když jste po takto rozverném oblečení sáhla a pořádně nepromyslela, na co si dát pozor. Co na tom, že se cena takových šatů líbí vaší peněžence, ale rozhodně už se pak určitě nelíbí vaší pokožce, která se vám může odměnit až vyrážkou. Udělejte kompromis a šaty vybírejte tak, aby vás to nestálo celou vaši výplatu, ale zároveň jste si v nich připadala jako princezna. A o to přeci jde, ne?

girl-961360_640

Vyberte si poslušný materiál

Základem všeho je materiál. Je potřeby vybírat nějaký poddajný a na dotek jemný, který na vás nebude vypadat jako naškrobené prostěradlo. Obecně platí, že čím více bavlny nebo vlny tím lépe. Materiál je příjemný na pokožku a jeho tvaru udáváte tón vy. Na druhou stranu nejsou od věci ani různé příměsi, které zaručují pevnost materiálu, a snadno se o ně pečuje. Příjemné na léto jsou šaty z šifonu nebo krepdešínu, které na pokožce chladí. Na druhou stranu hůře pohlcují pot. Na společenské šaty můžete volit lesklejší materiály, jako je například hedvábí. Vždy, než budete prát svoje šaty, nezapomeňte se podívat, jakým způsobem to udělat. A  pokud se obáváte, abyste si je neponičila, odneste je raději do čistírny.

Nepřeceňujte svou postavu

Kromě materiálu dělá u šatů hodně střih. Krátké, dlouhé, tlusté, tenké, šikmé, rovné,… S každou ženskou postavou se dají dělat divy, když jí dáte ten správný „obal“. Bohužel ne všechny ženy ale mohou nosit všechny střihy. Takže pokud se vám líbí šaty bez ramínek, ale prsa máte Ačka, vraťte je zase zpátky. Uškodit si mohou také ženy s postavou „krev a mlíko“, které si vezmou úzké silně obepínající elegantní šaty. Pokud totiž nemáte postavu jako štíhlé topmodelky, mohou vám takové šaty lézt nahoru a neustálé přemlouvání šatů, aby se vrátily na svoje místo, nepůsobí ve společnosti moc dobře. Pokud chcete mít nohy až do nebe, volit byste měla třeba i koktejlové šaty kratšího střihu, pokud ale nechcete zbytečně dráždit o pár centimetrů menšího partnera, zkraťte si nohy opticky delšími střihy.

Spread the love
  • 5