home Dárky, Tipy Jak vybrat fén

Jak vybrat fén

Určitě se shodneme na tom, že bez fénu se žádná žena zkrátka neobejde. Fén představuje šikovného pomocníka, který nám dokáže usnadnit práci i ušetřit čas. A právě proto ho každá z nás nutně potřebuje. Kámen úrazu může nastat ve chvíli, kdy starý kousek vypoví službu – pokud jej používáte několik let, má na to jistě právo – a vy se rozhodnete pořídit si nový. Ne každý se totiž dokáže zorientovat v nabídce a odhadnout, který model pro něho bude tou nejlepší volbou.

Krok první: jaký typ fénu hledáte?

Fény obecně si můžeme rozdělit do tří kategorií:

  • profesionální
  • do domácnosti
  • cestovní

Hned na začátku si tedy ujasněte, jaký typ fénu hledáte. Nejčastější variantou pro běžné uživatelky je fén do domácnosti, který se může pyšnit praktickými funkcemi i poměrně přátelskou pořizovací cenou. Cestovní fény jsou menší a mají nízkou hmotnost, často skládací rukojeť je velice praktická. Profesionální fény představují nejdražší variantu, zároveň ale mohou nabídnout prvotřídní výkon, silný motor a několik stupňů teploty.

Krok druhý: co by měl fén umět?

Funkce fénu jsou nejen otázkou vašich potřeb, ale i otázkou ceny. Čím více toho bude vámi vybraný fén umět, tím více si za něho logicky připlatíte. Jemné vlasy potřebují fén s maximální teplotou 130 °C, tvrdé a kvalitní vlasy zvládnou i 200 °C. Důležitým kritériem je příkon fénu, kdy platí, že čím silnější příkon, tím silnější proudění vzduchu a tím rychlejší vysoušení vlasů. Samozřejmostí, na kterou byste měli dbát, je funkce ionizace, která zabraňuje elektrostatickému náboji a skutečnosti, že vám pak vlasy nekontrolovatelně poletují kolem hlavy.

Krok třetí: jak by měl vypadat?

V neposlední řadě je výběr fénu otázkou vkusu, na který si my ženy zkrátka potrpíme. Až si budete vybírat nový fén, určitě hleďte i na to, jestli se vám líbí po designové stránce. Bude vám dělat společnost následující měsíce, nejlépe roky – takže podle toho musí vypadat.

Krok čtvrtý: jaké by měl mít příslušenství?

Na závěr je posledním kritériem příslušenství fénu. V tomto případě záleží čistě na vás, zda investujete do modelu, jehož součástí budou speciální nástavce, nebo jestli se spokojíte s holým produktem. Mezi příslušenství patří difuzéry, úzké trysky pro přesné směrování proudu vzduchu či ondulační trysky určené pro načechrání či zvlnění vlasů.

 

 

Spread the love