home Bydlení Jaký kuchyňský pomocník vám ulehčí práci?

Jaký kuchyňský pomocník vám ulehčí práci?

Pokrok nezastavíme. A to platí ve všech odvětvích. Určitě si i vy vzpomínáte na dobu vašich babiček. Cokoliv se v té době peklo, vařilo nebo smažilo, tak se dělalo ručně. Přitom vyhnětat těsto nebo vyšlehat sníh z bílků jen rukou a metličkou není vůbec jednoduché. Naštěstí tahle doba už je pryč a dnes je na trhu celá řada spotřebičů, který vám v kuchyni pomohou a ulehčí práci. 

Ruční šlehač

Jistě ho má doma většina z vás. Je to asi ten nejzákladnější pomocník, kterého doma můžete mít. Jak už název napovídá, je potřeba ho ovládat ručně. Díky dvěma různým metlám může šlehat a s hnětením si také poradí. Některé tyto šlehače mají i nástavec a tyčový mixér, který se používá například na přípravu krémových polévek nebo omáček. Tyčový mixér ale můžete pořídit i samostatně a je to další z těchto pomocníků. Oba jsou závislí na vaši práci rukou. To je jejich hlavní nevýhoda.

Smoothie maker

Zdraví na prvním místě! Smoothie je v dnešní době velkým hitem. A není nic lepšího a zdravějšího než si udělat svěží drink z čerstvého ovoce. A to je právě jeho hlavním účelem.

Stolní mixér

O něco propracovanější je stolní mixér. Zastane práci více spotřebičů. Můžete ho použít na sekání ořechů, rohlíků apod. Je tedy o něco prostornější a vyžaduje vaši asistenci. Funkce se liší modelem a cenou. 

Kuchyňský robot

Jeden z nejchytřejších pomocníků je právě tento robot. Už jen protože se jmenuje robot si můžete představit, že pracuje v podstatě samostatně. Na vás je jen nasypat suroviny a zmáčknout čudlík. 

Takovýto robot může  mít opravdu hodně funkcí, záleží na ceně a příslušenství. Základem je šlehání a hnětení. Některé chytřejší a kompletnější modely, většinou se jedná o prémiové kuchyňské roboty, zvládnou i krájet, odšťavňovat nebo strouhat a dokonce i mlít maso a nebo lisovat. Opravdu záleží jen na tom, co od robota očekáváte, pak už si stačí jen vybrat.

Může se zdát, že kuchyňský robot je podstatně velká investice. To samozřejmě je. Ale když si přepočítáte peníze, co byste dali za jednotlivé pomocníky, jejichž práci robot zastane, dojdete k závěru, že se tato investice určitě vyplatí. 

Nejenže vám ušetří peníze, ale také místo. Né každý z nás má doma hodně úložného prostoru a někdo můžu právě kvůli tomuhle s koupí váhat. Ale znovu, zkuste si uvědomit, kolik místa vám zaberou jednotlivé spotřebiče. Opět dojdete k závěru, že se investice vyplatí a nemusíte kvůli uskladnění pořizovat žádný luxusní designový nábytek.

Jestliže si chcete práci v kuchyni ulehčit, je lepší zvážit koupi jednoho z těchto pomocníků. A čím chytřejší pomocník, tím méně práce pro vás. Po koupi například kuchyňského robota bude vaření a pečení radost. S vědomím, že vám pečení najednou dalo tak málo práce a třeba v kombinaci s hezkým porcelánovým nádobím (např. Villeroy & Boch) bude vaše upečená buchta ještě více volat po zakousnutí. 

Spread the love