home Móda a styl, Tipy Jarní očista šatníku! Čemu je na čase říci sbohem?

Jarní očista šatníku! Čemu je na čase říci sbohem?

Příchod veselého jara je ideální příležitostí k tomu, věnovat pozornost obsahu našeho šatníku a připravit jej na teplejší dny zalité jarním sluncem. Určitě i vám leží na dně skříně takové kousky, ke kterým sice máte nostalgický vztah, ale už ani nevíte, kdy jste je měli naposledy na sobě. A právě teď je ta správná doba váš šatník pořádně provětrat a udělat místo na nové kousky. Řekneme vám, čeho se musíte zbavit!

Co už nenosíte, to vyhoďte

 

Máte stále schované tričko, ve kterém jste absolvovala svůj první koncert? Leží na dně vaší šatní skříně šaty z prvního rande? Koupili jste si nové sáčko, ale neměli příležitost ukázat jej světu. Jednoduché pravidlo říká: 365 dní a dost! Jakýkoli kousek oblečení, po kterém jste během uplynulých 365 dní nesáhli, musí pryč.

Prohloupili jste při nákupu? Pryč s tím!

 

Každému se občas stane, že v zápalu nákupní horečky pořídí věc, kterou si na sebe nikdy nevezme nebo o které vzápětí zjistí, že mu z jakéhokoli důvodu nesedí. Je jedno, zda jsou to ve vašem případě džíny, halenka, košile, šaty, bunda nebo sako. Máte-li v zásobě kousky, o kterých můžete s čistým svědomím prohlásit, že jsou módním přešlapem, zbavte se jich.

Poničené oblečení nemá ve vašem šatníku místo

 

Fleky, které již nejdou vyprat nebo dírky, které nemá cenu zašívat – stát se může cokoli a vaše oblečení se z nějakého důvodu nenávratně poškodí. Nač si ve skříni schovávat tričko, na kterém máte fleky od barvy nebo mikinu s dírou na zádech? Pryč s takovými hadry, udělejte místo pro nové kousky!

Oblečení s nálepkou „do toho zhubnu“ je na čase zlikvidovat

 

Každá žena má ve skříni takové oblečení, které si tajně prohlíží a v hlavě nalhává sama sobě, že do jeho velikosti zhubne. Máte i vy takové kousky? Možná to jsou džíny, které sice milujete, ale nedopnete. Nebo je to tričko, které vám sahá pouze nad pupík, ale vy k němu máte jisté vzpomínky. Na co si ale schovávat věci, které neobléknete? Šup s tím do koše!

Spread the love