home Děti, Tipy, Tipy na dovolenou Jedete s dětmi na dovolenou? Co vzít s sebou, kdyby zdraví zlobilo?

Jedete s dětmi na dovolenou? Co vzít s sebou, kdyby zdraví zlobilo?

Někteří vyrazili jak závodní koně z boxu s prvním prázdninovým dnem, jiní se teprve chystají na letní dovolenou. Balení je vždy trochu stres, ovšem jedete-li s dětmi, zejména těmi malými, pak je stresu ještě o něco více. Co vše vzít? Stane se často, že hromádky, které postupně rozmístíte po všech pokojích rozhodně svou velikostí neodpovídají velikosti zavazadel, případně ani váhovým limitům leteckých společností. Pak nastává okamžik, kdy je nutné zredukovat množství věcí, které s sebou na dovolenou vezmete.

dovolená s dětmi  - děti na plážiPokud máte děti, pak velmi často saháte k redukci vlastních věcí než, abyste omezili výbavu pro své nejmenší. Množství hadříků a hraček a dalších věcí, které lze snadno dokoupit i na místě není tak podstatné, spíše se zaměřte na věci, bez kterých se obejdete těžko. Soustřeďte se zejména na léky a podobné věci. Ty stojí v zahraničí mnohem více než v Čechách a je těžké se orientovat v tom, které jsou svým složením podobné těm, na které jste zvyklí z domova.

Na co se tedy zaměřit? Kromě dostatečného množství opalovacích krémů (SPF 50 a 30) je dobré mít s sebou lék proti teplotě ( pro malé děti ideální kombinace sirupu a čípků), při střevních obtížích lék na zklidnění a vyrovnání střevní mikroflóry Hylak a v případě táhlejšího průjmového onemocnění je dobrá Smecta a pro menší děti, u kterých dojde velmi snadno a rychle k dehydrataci nápoje typu Kulíšek, které jsou bohaté na minerály a další látky a dokáží rychle stabilizovat organizmus. Pro případ komářího či jiného kousnutí nezapomeňte určitě na Fenistil a to jak ve formě kapek, tak i chladivého gelu. Dojde-li v důsledku nadměrného slunění i popálení, dobrým pomocníkem pak je Panthenol, jak sprej, tak gel. Pro dovolenou v přírodě nezapomeňte přibalit repelenty, klíšťat je i letos požehnaně a nemyslete, že v kempu v zahraničí jich bude méně než u nás na Mácháči.

Spread the love
  • 5