home Dárky, Tipy K čemu slouží tarotové karty a jak se liší od andělských

K čemu slouží tarotové karty a jak se liší od andělských

O původním účelu tarotových karet se dodnes vedou spory. Pravděpodobně sloužily ke klasickému hraní tzv. Taroků. Přestože po období úpadku došlo ve 20. století opět k oživení této hry, známější ale zůstávají tarotové karty stále spíše jako prostředek k vykládání budoucnost.

Původ tarotových karet

Tarot je prastará tradice, její kořeny nemáme přesně zmapované. Lze se domnívat, že vykládacím kartám zmiňovaná zábavná funkce patrně předcházela. S jistotu to ale tvrdit nemůžeme. Nejstarší dochované tarotové karty máme ze 14. století.

Z dostupných pramenů je rovněž možné spolehlivě určit, že jejich původ můžeme zasadit do Evropy, jinde známé nebyly. Historikové soudí, že je sem přinesli snad Arabové nebo cikáni, někteří jejich počátky přisuzují tajemné kabale.

Zajímavostí je, že zpětně se o nich dozvídáme z právních listin, podle nichž ovšem byly zakázány. Jistý tajemný punc kartám zůstal, od konce 18. století šlo o hojně využívaný nástroj nejrůznějších mystiků.

K čemu slouží karty dnes

Celkem je tvoří 22 karet tzv. Velké arkány a 56 karet Malé arkány. Velké arkány od zbytku karet odlišíte podle štítku s číslem v horní části. Lze z nich vyčíst díky obecné symbolice určitou cestu, která nás dokáže nasměrovat v okamžiku, kdy váháme nad tím, co chceme.

Měli byste se při výkladu karet vyvarovat pokládání jednoduchých otázek, na které je možné si odpovědět jenom ano či ne. Výklad odpovídá na složitější životní dilemata, ať se týkají vašeho osobního nebo profesního života. Proto jej berte vážně.

Uchýlit se k němu můžete i vy sami, a to i tehdy, když v tomto směru nemáte zatím žádnou zkušenost. Důležité je při práci s kartami především adekvátní soustředění. Na počtu karet nezáleží, možná vám bude stačit jediná, ale vytáhnout můžete klidně i tři naráz. Důležité je sledovat vzájemné vztahy mezi věšteckými kartami a nechat se vést svou intuicí.

Co jsou andělské karty

Tyto karty rovněž slouží k odpovědím na otázky ohledně budoucnosti. Zásadním rozdílem oproti tarotu je to, že výklad andělských karet slouží k odhalení pozitivních informací. Je to proto, že andělé vždy člověku radí s dobrými úmysly a snaží se ho vést jemně a láskyplně.

Andělských karet je v balíčku 44, vykládat můžete s jednou nebo se třemi. Jinak platí podobný princip jako u tarotu. To znamená, že byste celému procesu měli věnovat maximální pozornost a eliminovat jakékoli nežádoucí rušivé vjemy.

Budete-li dostatečně soustředění, sami instinktivně zjistíte, kterou kartu si máte zvolit. Pomoci k vytvoření správné atmosféry vám může například relaxační hudba.

Sad pro výklad dnes existuje mnoho, aktuálně jsou asi neznámější karty, které vytvořila už v roce 1999 Doreen Virtue, americká spisovatelka. V České republice to byly vůbec první andělské karty, jež byly v našich podmínkách vydány.

Každé karty mají svá specifika, na která je samozřejmě dobré brát ohled i při jejich nákupu. S andělskými kartami se zejména začátečníkům podaří navázat velmi rychlé propojení. Ať si vyberete kterékoli, důležitý je opět hlavně váš pocit. Nákup proto hlavně neuspěchejte.

Velký výběr andělských i tarotových karet najdete v naší provoněné prodejně v Olomouci nebo na stránkách www.poznani-knihy.cz S výběrem poradíme a rovnou se můžete podívat i po dalších esoterických předmětech.

Spread the love
  • 5