home Zdraví, Zdraví Kandidózy neboli mykózy

Kandidózy neboli mykózy

Až tři čtvrtiny žen v průběhu svého života prodělají vaginální mykózu neboli vaginální kvasinkovou infekci. Příčinou této infekce je ve většině případech kvasinka zvaná Candida albicans, díky které vznikl i jeden z odborných názvů těchto mykóz.

V jakém prostředí se kvasinkám Candida daří?

Kvasinkám Candida, původci kvasinkového zánětu pochvy, se daří ve teplém, vlhkém prostředí s dostatkem cukrů a nejlépe bez nepřátelských mikroorganismů. Proto je pro ně ideálním místem syntetické neprodyšné spodní prádlo nejlépe v kombinaci s těsnými džínami. Léčba mykóz často končí antibiotiky bez probiotik.

Jak se vyhnout poševní mykóze?

  • Noste prodyšné spodní prádlo,
  • vyhýbejte se příliš upnutým džínům,
  • dodržujte pitný režim 2 až 3 litrů bezkofeinových nealkoholických nápojů denně,
  • nezůstávejte v mokrých plavkách déle, než je nutné,
  • nekupujte parfémované toaletní papíry a vložky,
  • nasaďte enzymovou kúru a posilte tak imunitu příslušných sliznic.

Co když už u vás vaginální mykóza propukla?

Pokud už jste poševní mykóze podlehly, doporučujeme společně s antimykotiky užívat i enzymovou léčbu pro rychlé odeznění příznaků a úplné uzdravení bez rizika chronických potíží.

Pokud jste už bohužel podlehly, společně s antimykotiky užívejte i enzymovou léčbu pro rychlé odeznění příznaků a úplnou rekonvalescenci bez rizika chronických obtíží. Pokud se léčíte pomocí antibiotik, nasaďte probiotika, která pomohou doplnit zničenou mikroflóru.

Jak vám pomůže lék Wobenzym?

Lék systémové enzymoterapie (lék Wobenzym) vám kromě vaginálních problémů pomůže i v doléčení prvotního problému (nemoci bakteriálního původu) díky posilujícímu účinku antibiotik. (2x denně 7 dražé léku Wobenzym, více na www.wobenzym.cz).

 

 

 

Spread the love
  • 5