home Těhotenství a mateřství, Zdraví Káva v těhotenství? Proč ne!

Káva v těhotenství? Proč ne!

Radostné očekávání vašeho miminka se změnilo v noční můru spolu s informací o tom, že se nebudete smět devět káva v těhotenství tělo článkuměsíců dotknout kávy? Co si jen počnete bez vaší jediné závislosti, kterou si celoživotně dopřáváte? Nepropadejte panice, kávu si rozhodně nemusíte odpírat, není pro to žádný důvod! Je to skutečně jen další z mýtů, který se šíří rychlostí světla.

„Studie totiž prokázaly, že malé množství kávy v těhotenství (do 150 mg denně) nemá negativní efekt na vývoj plodu či případný vznik komplikací,” To potvrzuje Doc. Kohout. Dokonce ani v období kojení není nutné kofein vynechávat, zde se hovoří o povolené dávce 200mg kofeinu denně.Dle Výboru pro léky při Americké akademii pediatrů je kofein látkou, která u kojících matek v určitém množství nemá žádný negativní vliv na mateřské mléko, potažmo na kojence jako takového. Doporučené denní množství jsou 2-3 šálky.

Mýtů o kávě existuje celá řada, tím nerozšířenějším je ten, který kávě přičítá negativní vliv na lidský organizmuskáva v těhotenství tělo 2 obecně. I zde je třeba důrazně poukázat na to, že neexistuje žádná studie, která by toto tvrzení prokázala! Konzumace kávy (v rozumném množství) může naopak představovat účinnou prevenci proti celé řadě nemocí. Káva obsahuje kolem 200 pro tělo prospěšných látek, mezi které patří zejména antioxidanty, které se podílejí na neutralizaci volných radikálů čímž pomáhají chránit buněčnou bílkovinu a DNA. Díky tomu má podobné příznivé antiaterogenní a kardioprotektivní účinky jako červené víno či zelený čaj. Za doporučenou denní dávku u zdravého člověka se považuje 4-6 šálků.

Není tedy nutné na dlooooouhých devět měsíců odložit váš oblíbený hrneček na kávu a nutit si do úst nějaké náhražky, které vaše chuťové buňky ani zdaleka neuspokojí. Chuť dobré kávy totiž nic nenahradí, tak si ji užívejte v každém doušku!

Spread the love
  • 5