home Tipy, Zdraví Kávový lógr pomáhá ke kráse! Chcete prozradit jak?!

Kávový lógr pomáhá ke kráse! Chcete prozradit jak?!

Máte rádi klasického turka? Pokud si ho připravujete, jak následně naložíte s lógrem, který po vypití kávy zůstane na dně hrníčku? Většina lidí jej jednoduše vyhodí. Pokud je někdo zapálený zahrádkář nebo má doma květináče s kytičkami, používá čas od času lógr jako hnojivo. Ve většině případů ale zbytky po kávě končí nemilosrdně v koši. A to je škoda, protože lógr může napomoci i ke kráse. Chcete vědět jak? Tak čtěte dál!

Jak kávový lógr napomáhá kráse?

Možná se ještě stále divíte a říkáte si, co je to za blbost. Vždyť je to jenom převařené kafe?! Až si přečtete poslední řádek našeho článku, můžeme vám zaručit, že si příště dvakrát rozmyslíte, jestli zbytky po kávě vyhodíte, nebo využijete nějakým jiným způsobem.

·         Bojuje s celulitidou

Pro celulitidu se trápí mnoho žen. Některé mají nechvalně známou pomerančovou kůži na stehnech, jiné zase na zadečku. Možná i vy máte v kůži nepěkné dolíčky a trápí vás to. A víte co? Zkuste lógr smíchat s trochou olivového oleje a se vzniklou směsí si namasírovat místa, která jsou postižena celulitidou! Kofein obsažený v lógru působí na krevní oběh.

·         Zbavuje ztvrdlé kůže

Máte ztvrdlou kůži na rukou nebo na nohou? Pokud vás trápí tvrdá kůže na rukou, vezměte lógr a pořádně si s ním umyjte ruce. V případě, že máte třeba ztvrdlé paty, naneste na ně vrstvu lógru a zabalte je do ponožek. Pak si dejte na 20 minut nohy nahoru a nechte kávovou sedlinu, ať si s kůží poradí.

·         Dodává vlasům lesk

Věděli jste, že kávový lógr může vašim vlasům dodat krásný a přirozený lesk? Pokud ne, tak teď už to víte. Stačí si uvařit pořádně silné kafe, které musí být tak silné, aby vám po zalití vodou vznikla hustá kaše. Tu nechte vystydnout a následně si ji naneste do suchých vlasů a ty zabalte do ručníku. Nechte působit 20 minut a pak opláchněte vlažnou vodou.

 

Spread the love
  • 5