home Doplňky, Móda a styl, Tipy Když je zima proti vám, aneb jak módní nástrahy položit na lopatky

Když je zima proti vám, aneb jak módní nástrahy položit na lopatky

Co se zimního období týče, dělí se ženy na dva tábory: zatímco první z nich si studené měsíce užívají plnými doušky a celý rok se na ně těší, pro jiné je to naopak několikaměsíční noční můra, která s sebou přináší hned několik nástrah a pastí. Určitě znáte chvíle, kdy se ráno před odchodem do práce dlouhé minuty trpělivě snažíte vytvořit slušivý účes, pak si ale na hlavu narazíte kulicha, aby vám venku nezmrzly uši, a když si jej v práci za několik minut sundáte, máte na hlavě místo perfektního účesu vrabčí hnízdo. A přesně tohle je jedna z negativních stránek zimy, ty další společně odhalíme v dnešním článku!

Když čepice donutí vlasy zplihnout

A jsme zase u toho: ráno dokonalý účes, v práci po sundání čepice po skvělé práci a dlouhých minutách práce ani památky a místo toho vlasy nevzhledně zplihlé kolem hlavy. Co s tím?! Jestliže se nechcete vzdát nošení čepice – což by byla hloupost – pak myslete na to, že vlasy musí být dokonale suché. Použít rovněž můžete speciální přípravky pro vytvoření objemu, se kterým ráno vlasy pořádně načechráte, a čepice nebude mít šanci napáchat neplechu.

Když vám sůl ničí drahé kozačky

Také vás dokážou naštvat nevzhledné fleky na kozačkách způsobené solí, která se sype na chodníky kvůli náledí? Zvláště mrzuté je to v případě, kdy vás tyhle botky stály nekřesťanské peníze, a vám pohled na slané mapy trhá srdce. Je jasné, že bez soli na chodnících to v zimě kvůli bezpečnosti nejde, boty ale kvůli tomu trpět nemusí. Jako prevence skvěle poslouží impregnace, kterou je potřeba nanášet pravidelně.

Když se sukně lepí na stehna

Vyrazili jste si do práce v nové úžasné sukni, která vám dokonale sedí, a vy se už nemůžete dočkat, až jí ukážete kolegyním. Jenže jakmile se v práci svlečete, díky statické elektřině, která má v zimních obdobích doslova pré, se vám sukně lepí k nohám – a to vůbec nevypadá dobře. Můžete tomu předejít tak, že si před odchodem z domu na spodní stranu sukně připnete malý svírací špendlík. Ten se postará o to, že se vám sukně k punčochám lepit nebude a se sukní tak uděláte parádu.

 

 

Spread the love