home Tipy, Zdraví, Zdraví Kontaktní čočky a líčení? Proč ne!

Kontaktní čočky a líčení? Proč ne!

Rozhodla jste se pro koupi kontaktních čoček nebo nad nimi uvažujete, ale nechcete se vzdát líčení a kosmetiky, na kterou jste zvyklá? Nebojte se, není důvod k obavám. Nošení kontaktních čoček rozhodně není překážkou k líčení a nošení make-upu, jen je potřeba dodržovat určitá pravidla. Ta si spolu s dalšími tipy představíme právě v dnešním článku.

Správný postup je základ

Sice vás to možná překvapí, ale celý proces ranního líčení bude začínat nasazením kontaktních čoček. Ano, skutečně nejprve čočky a následně začít s nanášením make-upu a líčidel. Eliminujete tak riziko zašpinění kontaktních čoček a zanesení nečistot přímo do očí.

Při odličování bude postup obrácený, nejprve vyjměte kontaktní čočky z očí, až potom začněte s odličováním. Ruce si před manipulací s čočkami vždy dobře umyjte, usnadníte si tak práci s jejich pravidelnou údržbou.

Jsou nutná speciální líčidla a kosmetika?

Stále nemůžete uvěřit tomu, že by to celé bylo tak snadné a hledáte v čem je zakopaný pes? Že by majitelky kontaktních čoček musely kupovat nějakou speciální dekorativní a čistící kosmetiku? Nikoliv, můžete směle používat běžná líčidla i kosmetiku, postačí věnovat trochu času jejímu výběru a dodržovat několik pravidel.

Make-up – při volbě make-upu dávejte přednost krémovým bázím před pudry. Drobné částečky uvolňující se při nanášení pudru mohou snadno padnout do oka a způsobit tak nepříjemnosti.

Líčidla – u řasenky dbejte na její kvalitu a používejte ji jen, dokud je tekutá a snadno se na řasy nanáší. Nanášejte ji jen asi od poloviny řas k jejich konečkům, vyhněte se kontaktu s víčkem. Při malování linek se držte vnější linie víček, abyste si nezanesly líčidlo do oka, volte raději tekuté linky než tvrdé tužky.

Odličování a péče o pleť – vybírejte kosmetiku, která nedráždí oči, volte spíše neparfémované přípravky jemnější konzistence. Při ranní péči si pečlivě umyjte ruce po nanášení ranního krému, mastné ruce by na čočkách zanechaly mastný film a vaše oči by dráždily.

 

 

 

Spread the love
  • 5