home Doplňky, Móda a styl Kožené batohy do města

Kožené batohy do města

Batoh byl donedávna symbolem ryze sportovní módy. Jedná se nesporně o zavazadlo velmi praktické, jenomže co když se nechcete vzdát ani stylu?

Proč raději batoh než kabelku

Batohy mají spoustu předností. Hodně se toho do nich vejde a pohodlně se nosí. Na rozdíl od klasické kabelky nepřekážejí v rukou. A ve srovnání s cross body kabelkou je batoh dokonce vysloveně „zdravější“. Nošení kabelky totiž způsobuje přetěžování svalů vždy jen na jedné straně. Ty se pak zapojují více než na druhé. Batoh vám pomůže váhu všech nezbytností rozložit mnohem rovnoměrněji, takže se zbavíte například bolestí za krkem.

Řada žen ovšem donedávna raději tiše trpěla. K sukni se zkrátka sportovní batoh nehodí. To už je ale minulostí díky koženým batohům, které se hodí i na nošení do města. Pojmou vše potřebné, jejich vnitřní členění na několik přihrádek vám navíc pomůže ve věcech udržet dokonalý pořádek. S řadou kapes na drobnosti budete moci dát sbohem marnému hledání klíčů kdesi hluboko na dně kabelky.

Kožený batoh je nejen praktický

Důležitý je materiál, kterým by měla být pravá kůže (typicky hovězí), což zaručuje vysokou kvalitu. Batoh se díky tomu neopotřebí, ani když ho budete nosit opravdu často. Přenášet v něm můžete pohodlně dokonce i notebook. Rozhodně je na místě se vyhnout levnějším napodobeninám v podobě kůže umělé. Ty vám nikdy tak dlouhou životnost vašeho batohu zaručit nemohou.

Mimo toho ani syntetické materiály tak dobře nevypadají. Koženka záhy podléhá zkáze, batoh je odřený, potrhaný, mohou začít praskat švy. Nic z toho k elegantnímu dojmu, kterého chceme v tomto případě docílit, určitě nepřispěje. Jediné, co tak bude od vás batoh vyžadovat, bude správná péče.

Kožený batoh je investice, která bez újmy na kráse přetrvá řadu let. Navíc u nich platí, že čím starší, tím lépe. Kůže totiž působením času získává efektní patinu. Minulostí se stane onošený batoh, který se stydíte vystavovat na odiv, protože už s vámi zcestoval za řadu let mnoho míst. Zastihl vás na cestách lehký deštík? Bez problémů. Koženému batohu to nevadí, navíc zaručeně nepromokne, čímž bezpečně ochrání i důležité písemnosti.

Krása pro každého

Obavu nemusíte mít ani z toho, že zakoupený batoh už nebude příští sezónu dostatečně trendy. Kůže je materiálem, který z módy nevyjde prakticky nikdy. S koženým batohem tak spolehlivě ve svém okolí uděláte dojem.

Kůže je navíc v přírodních odstínech, jako hnědá či rezavá. S těmito neutrálními barvami nešlápnete vedle v libovolné kombinaci. Nemusíte tak ani řešit, že batoh k vámi vybranému oblečení neladí barevně. Přitom nezáleží na tom, jestli jsou určeny pro muže či pro ženu. Provedení je unisex. Jen je pravdou, že do batohu se pravděpodobně natolik zamilujete, že vy i vaše polovička budete stejně chtít každý svůj vlastní.

 

Spread the love
  • 5