home Tipy, Zdraví Letní vychytávky bez zbytečné chemie

Letní vychytávky bez zbytečné chemie

Léto je krásné období, na které se většina z nás těší. Krásné počasí, dlouhé dny, které nahrávají nikdy nekončícím párty a grilování na zahradě. Lehké letní oblečení fantazii meze rozhodně neklade a v období sezonních slev ani naší peněžence. Opálená, zdravě vypadající pleť, dovolená. Ať už u moře nebo doma třeba na Sázavě, všude je krásně, když máme volno, ale…

léto bez chemie - okurkyLéto znamená také někdy až trochu moc horké dny, pokožka trpí, a ochranný faktor někdy nestačí (nebo spíše nestačíme aplikovat…), horké dny u vody znamenají kromě krásného výhledu a pohody také komáří hody. Nacpaná MHD, vzduch stojí a většina cestujících se poootíííííí. Pleť se často v horku více mastí a pupínky nám kazí den. Na všechno je dnes už lék v podobě nejrůznějších antiperspirantů, krémů a mastiček na akné, gelů na spáleniny a repelentů je na trhu také mnoho, ale co to zkusit jinak? Bez zbytečné chemie? Že to nebude fungovat? Tak to zkuste, můžete zapojit své děti, prázdniny k tomu přímo vyzývají.

Na spálenou kůži je nejlepší aloe vera, gel z jejích listů má doslova zázračné účinky. Proti nadměrnému pocení je ideální šalvěj, pěstujete na zahradě růže, využijte okvětních lístků, nechte je vyluhovat v destilované vodě a tu potom používejte jako tonikum. Problémy s pupínky vyřeší kořen pampelišky, udělejte z něj odvar a ten potom aplikujte na postižená místa, dojte k jejich rychlejšímu vysušení a následnému zhojení. Vyzkoušeli jste snad všechny repelenty, co existují a z každých prázdnin pod stanem si pamatujete zejména to, jak dlouho jste si potom léčili poštípaná místa? Zkuste si vyrobit svůj vlastní repelent s pomocí Alpy a hřebíčku. Do nádobky s rozprašovačem nalijte 250ml Alpy a nasypte 15 hřebíčků, nechte vyluhovat i několik dní a pak aplikujte. A na oteklé oči, unavené po jedné z nekončících párty? Nezapomínejte, že okurka umí divy, krásně chladí a uvolňuje pleti prospěšné látky a nahradí jiné zaručené masky za drahé peníze. Uvidíte, jak se osvědčí právě vám.

Spread the love
  • 5