home Zdraví, Zdraví Mimické vrásky a botulotoxin

Mimické vrásky a botulotoxin

S příchodem stáří zákonitě přijdou i nějaké ty vrásky. Ačkoliv bývají známkou moudrosti a svědkem mnoha prožitých krásných chvil, ne každý se s nimi dokáže smířit. Naštěstí existují způsoby, jak se vrásek zbavit.

Vznik mimických vrásek

Vznik vrásek je spojen se stárnutím kůže, které má za následek zpomalení buněčné obnovy a nedostatečnou produkci kolagenu. Mimické vrásky vznikají při častém napínání určitých svalů. Jedná se zejména o vrásky tvořící se na obličeji – horizontální vrásky na čele, vrásky kolem úst, vějířky kolem očí nebo vrásky u kořene nosu. Na rozdíl od statických vrásek se mohou objevit už kolem třicátého věku života, je tedy jasné, že se jedná o věc, která se týká každého z nás.

Možnosti jejich odstranění

Existuje hned několik způsobů, jak mimické vrásky odstranit. Laser způsobuje zpevnění kolagenových vláken. Prochází až do spodních vrstev kůže, na vrchní vrstvu kůže nemá vliv, proto se hodí zejména k odstranění hlubokých vrásek, ale používá se i na mimické vrásky. Skin resurfacing na druhou stranu narušuje vrchní vrstvu pokožky, a tím u ní vyvolává proces obnovy. Jedná se o dočasné efekty, které přetrvávají několik let. Nejčastěji využívanou metodou pro odstranění mimických vrásek je ale použití botulotoxinu typu A.

Existují nějaká rizika?

Použití botulotoxinu má výhodu v pozvolném nástupu účinku, zaručí vám tedy přirozený vzhled.

Před podstoupením tohoto zákroku je vhodné se na klinice zastavit na konzultaci. Proberou s vámi i ostatní možnosti odstranění vrásek a vyberou pro vás nejvhodnější variantu, případně kombinaci zákroků. Klinika Altos nabízí tyto konzultace i nezávazně, nemusíte se tedy bát, že byste poté zákrok museli podstoupit.

Spread the love