home Děti, Tipy Nálepky, které mohou zachránit život

Nálepky, které mohou zachránit život

Také se ve vaši obci nebo obytné zóně neustále potýkáte s neukázněnými řidiči, kteří nedbají rychlostních omezení. Ta obvykle velí, že v zónách je maximální povolená rychlost 20km/h. Trnete hrůzou, že vaše dítě jednou vyběhne do ulice, kde zrovna pojede někdo velkou rychlostí a dítě přehlédne nebo prostě nestačí zastavit?

V Austrálii vymysleli chytrý způsob, jak řidiče zpomalit. Došlo zde totiž k náhlému nárůstu až 20% silničních nehodpopelnice titulka. A to zejména během víkendů a doby, kdy se děti pohybují venku. V důsledku těchto alarmujících čísel se rozhodli zahájit kampaň, která pomocí nálepek dětí v životní velikosti, umístěných na pojízdných popelnicích, upozorňuje řidiče na riziko nehody, pokud nepřizpůsobí svou rychlost.

Odborné studie prokázaly, že zpomalení jen o několik málo kilometrů v hodině může zachránit lidský život. To by měli mít řidiči vždy na paměti a to nejen v obytných zónách, ale třeba i v místech, kde po straně silnice stojí zaparkovaná auta. Dítě často situaci špatně vyhodnotí, protože jednoduše není dost vysoké a může mít ze svého zorného úhlu pocit, že žádné auto nejede a do vozovky vyběhne.

Nálepky jistě nejsou komplexním řešením, ale mohou být alespoň jedním z kroků, jak upozornit na to, že stačí málo a lidský život nemusí být zbytečně zmařen. Uvažujete o zakoupení takové nálepky i pro vaši popelnici? Snad budou brzy k dostání i u nás.

Spread the love
  • 5