home Móda a styl, Tipy Nebojte se svléknout do plavek, stačí jen vybrat ten správný typ!

Nebojte se svléknout do plavek, stačí jen vybrat ten správný typ!

Už jste vybrali kam pojedete letos na dovolenou, pomalu se začínáte těšit na vaše nová letní dobrodružství, ale při myšlence na to, že se budete na pláži vystavovat v plavkách vás radost a nadšení zase rychle opouští? V první řadě se vykašlete na nějaké to kilo navíc, které vám zůstalo od vánoc, ať už těch posledních nebo nějakých jiných.Pokud nemáte v plánu se příští měsíc či dva trápit obden v posilovně, ve snaze se jich zbavit, nenechte si zkazit léto myšlenkami na to, že vaše postava není ideální. Dost možná úplně postačí, když koupíte plavky, které vám budou lépe sedět, tzn. odpovídat typu vaší postavy. Zaměříme se na šest základních typů postav. Pro každý z nich jsou ideální jiné plavky, ať už se střihu, barev či vzorů týče.plavky pro každý typ postavy tělo článku

Tvar hruška: typ postavy, kdy oblast zadečku a stehen je o něco širší v porovnání s hrudníkem. Takovou postavu má například známá zpěvačka Jennifer Lopez nebo Beyoncé. Pokud chcete odvést pozornost od svého zadečku, rozhodně se nedoporučují prodloužené kalhotky s nohavičkou nebo ty, které mají v horní části našitý široký pás. Ani příliš křiklavé vzory nejsou to pravé. Mnohem vhodnější jsou jednobarevné s našitou sukýnkou (nikoliv volánky!) nebo pro odvážnější, typ bikin, ty rovněž opticky zúží, když po stranách budou jen šňůrky. Top je potom dobré volit naopak barevnější i pestrými vzory, které rozšíří.

Velké poprsí: pokud chcete mít jistotu, že vaše prsa zůstanou na svém místě i po sérii prudších pohybů, vždy myslete na správný tvar a velikost vrchního dílu plavek. Kupujte stejné jako u podprsenky, která vám nejlépe vyhovuje. Širší ramínka znamenají větší oporu i pohodlí. Pokud vaše prsa ještě tolik opory nepotřebují, volte klasické bikiny, ale i zde je dobré zaměřit se na správnou velikost, aby látky nebylo příliš málo. Nechcete-li poutat příliš pozornosti, pak i zde platí, že jednobarevné vzory budou vhodnější. Můžete doplnit o pestrobarevný spodní díl.

Malé poprsí: menší poprsí znamená menší nutnost podpory v podobě podprsenky s kosticemi apod. V tomto plavky pro každý typ postavy tělo článku 2případě je ideální volit trojúhelníkový střih horního dílu plavek, nemusíte se rovněž bát volánků či mašlí, cokoliv, co vás opticky v této oblasti umocní bude správná volba. Push-up efekt s výplní vám může zajistit lepší pocit, ale dejte raději na přirozenost a buďte na své tvary patřičně hrdá!

Atletická postava: pokud je vaše postava spíše rovná (chlapecká) bez výraznějšího tvarování ženských křivek a vy byste mu ráda tu trochu ženskosti, i tomu lze pomoci vhodným výběrem plavek. Pro tento typ postavy jsou ideální plavky v celku s rafinovaným vzorováním či vykrojenými částmi v pase apod. Lákají vás spíše dvoudílné plavky? Pak volte minimalistický spodek a zdobnější vrchní díl, opticky opět tímto způsobem snadno docílíte dojmu plnějších tvarů. Volánky, mašle, barevná a vzorová pestrost, to vše vám může pomoci.

plavky pro každý typ postavy tělo 3Plnější tvary (jablko): pokud máte pár kilo navíc a hromadí se spíše v oblasti břicha a zadečku, nemusíte nutně chodit zahalená od hlavy až k patě. Volte správné barevné kombinace a pokud chcete schovat volnější bříško, volte kalhotky s vyšším pasem a důmyslným řasením, tento retro styl je opět v módě a pomůže vám se cítit lépe. Další možností jsou tzv. tankini, také trendy záležitost, která vám poslouží a bude zároveň slušet. Vyvarujte se volánků, obřích květů, mašlí a všeho, co vás prostorově ještě více zvýrazní!

Výrazné ženské tvary: ženy plnějších tvarů s větším poprsím a méně výrazným pasem, potřebují mít jistotu, že prsa zůstanou na místě a spodní díl zajistí zvýraznění pasu. Možností jsou jednodílné plavky asymetrického střihu, které zdůrazní tu správnou část těla. V případě dvoudílných je pak zásadní volit vykrojené kalhotky, které prodlouží nohy a zvýrazní pas.

Tak a teď honem do obchodů, vybrat ty nejlepší plavky pro váš typ postavy a na pláži budete za hvězdu všem nedokonalostem navzdory!

 

Spread the love