home pro Ženy Omyly, které kolují o vzniku vrásek a nejsou pravda

Omyly, které kolují o vzniku vrásek a nejsou pravda

Jelikož je stárnutí poněkud choulostivá věc, mnohé ženy se tomuto tématu v diskuzích snaží vyhýbat. Stydí se za své vrásky linoucí se obličejem a i když se snaží užívat prémiový kolagen, než půjdou výsledky vidět, raději se o další životní fázi nebaví. To, že nejsme otevření tomuto tématu však vede k mnoha omylům a domněnkám. Pojďme si je představit a vyvrátit.

Mastná pleť rovná se nula procent vrásek

Stárnutí je neodvratitelnou životní fází, která s sebou nese jisté projevy. A jimi jsou právě vrásky, které se linou obličejem každého člověka. Objevují se po překlenutí třicátého roku života, kdy je ztráta kolagenu už opravdu zřejmá a často ji také pociťujeme. Mnozí ale mají pocit, že se první projevy životní fáze neobjevují u každého. Zejména tedy u lidí s mastnou pletí. To je samozřejmě jenom pouhý pocit, i lidé s mastnou pletí mají vrásky.

Jemné linie se však mohou na jejich pleti ukázat až později nebo v ne takové míře. Důvod je prostý – zvýšená produkce mazu = lepší hydratace pokožky a menší sklon k tvorbě prvních vrásek. Nikde se ale nepíše, že se projevům stárnutí naprosto vyhnou.

Ach, ta genetika

Moji rodiče vrásky nemají, já je taky mít nebudu. Myslí si mnozí. Jenže i když je genetika mocná věc, která má jistě i v tomto případě své slovo, ve skutečnosti není žádnou zárukou, že se vám projevy stárnutí vyvarují. Záleží například i na odstínu vaší pokožky nebo na životním stylu, který vedete.

Vystavujete se příliš sluníčku? Nebo jíte nezdravě? To vše může mít negativní dopad na pokožku a může to jen přispívat k tvorbě vrásek, tak pozor na to.

Když dostatečně pijete

Mezi ženami koluje také jeden omyl, a sice že když se dostatečně pije, vrásky se zástupkyním něžného pohlaví vyhýbají. Jenže dodržováním pitného režimu se pouze přispívá k menšímu vzniku vrásek, nikoliv k jejich anulování. To ale neznamená, že byste měli přestat pít, to by naopak vedlo k vytvoření úrodné půdy pro projevy stárnutí.

Spread the love