home Těhotenství a mateřství, Vztahy a rodina, Zdraví, Zdraví Otěhotněla jsem neplánovaně: co teď?!

Otěhotněla jsem neplánovaně: co teď?!

Ačkoli je těhotenství bezesporu nejkrásnějším obdobím v životě ženy, jenže někdy zkrátka přijde v nesprávný čas. Zatímco některé ženy na dvě čárky na těhotenském testu čekají klidně i několik let a miminko pořád ne a ne přijít, jiné ženy naopak pozitivní test překvapí. A možná to tak bylo i u vás. Pár dní jste se cítila podivně nebo se vám nedostavila menstruace a tak jste si udělala test. A světe div se – byla na něm jasná dálnice. Takže co teď?!

Je potřeba si všechno srovnat v hlavě

I když nejste proti mateřství a věděla jste, že jednou miminko mít budete, nechtěla jste ho zrovna teď. Jenže už je pozdě, vy jste těhotná a pod vaším srdcem začíná vnikat nový život. Je logické, že pokud jste s miminkem nepočítala, pak vás tato nová situace zaskočí a jaksepatří vykolejí. V první řadě je potřeba srovnat v hlavě. A to ještě před tím, než s touto novinkou vyrukujete na přítele/manžela.

Jak se to stalo?!

To bude asi ta úplně první otázka, která vás napadne, až se na vás na těhotenském testu usmějí dvě čárky. Možností je hned několik a vůbec se nemuselo jednat o bezhlavý sex s neznámým krasavcem, kterého jste nedávno potkala v baru a strávila s ním nezávaznou noc. Někdy totiž selže i antikoncepce. Hodně žen se navíc spoléhá na přerušovanou soulož, která ale funguje cca na 80 %, nebo si počítají plodné dny. Nebyl tohle i váš případ?

Jak to říci partnerovi?

Jakmile se vám podaří tuhle situaci vstřebat a sama se s ní nějak srovnáte, bude potřeba oznámit to partnerovi – v případě, že nějakého máte a předpokládejme, že ano. Možná vedle sebe máte muže, který by si miminko přál a v takovém případě je situace jednoduchá. Nebo je to přímo naopak a váš partner je na tom ohledně miminka jako vy – momentálně o žádné nestojí. V takovém případě počkejte na správný čas. Určitě víte, že na muže se nesmí spěchat, a zvláště pak s takovouhle novinkou.

Spread the love
  • 5