home Tipy, Zdraví Péče o pleť na podzim

Péče o pleť na podzim

Podzim je pro naši pleť jedním z nejrizikovějších a nejzákeřnějších období. Přes den je teplo a slunečno a to by nás mohlo snadno zmást. Ráno a večer totiž už bývají první mrazíky což je pro naši pokožku velice nelibé znamení.

Peeling

A jak se tedy o pleť starat? Pamatujte, že minimálně jednou za měsíc byste měli pleť vyčistit hloubkovým peelingem. Kůže má totiž periodu obnovy čtyři týdny a je dobré ji po uplynutí této doby vyčistit, zbavit odumřelých buněk a „omladit ji“.

Ranní péčepece-o-plet-na-podzim-telo

Ráno pleť vyčistěte tonikem dle typu pleti, nemusíte příliš důkladně, pleť se přes noc většinou moc neznečistí. Pak aplikujte denní krém  – pro podzimní dny se hodí nejrůznější vyživovací krémy, samozřejmě dle typu Vaší pokožky. Nepodceňujte ani krémy s UV filtry. UV záření jsme sice nejvíce vystaveni v zimě a v létě, ale chránit se můžeme vždy.

Večerní péče

Večer pak pleť důkladně odličte. Tím odstraníte nečistoty rozpustné v tucích. Použít můžete odličovací mléko, emulzi nebo micelární vodu. Poté pleť dočistěte tonikem – tím se zbavíte nečistot rozpustných ve vodě, například pot. Přitom pleť také hydratujete a připravíte na večerní krém. Ten by mě být hydratační. Nedoporučuje se na podzim používat hydratační krém na den, protože může venku zmrznout a napáchat na Vaší pleti velké škody. Kromě hydratačního krému můžete použít i krém revitalizační. Přes noc totiž dochází k regeneraci pleti a je důležité ji správně ošetřit. Hydratace je důležitá v každém věku, a pokud ji budete správně aplikovat, vaše pleť se rozjasní a bude vypadat zdravěji.

Důležité je také pravidelné čištění pleti, ráno a večer. Bez vyčištění se totiž aktivní látky z krémů nemají šanci dostat do pokožky, zabrání jim v tom vrstva nečistot.

Správná péče o pleť sice asi bude vyžadovat větší zásah do Vaší peněženky, ale výsledek rozhodně stojí za to. Vaše pokožka pak bude čistější,

Spread the love
  • 5