home Dárky, Doplňky, Móda a styl Podle čeho vybírat jarní botičky?

Podle čeho vybírat jarní botičky?

Při pohledu z okna to vypadá, že se zima konečně dala na ústup a pustila tak k nadvládě hřejivé jaro. Teploty se brzy umoudří a my budeme moci schovat teplé zimní oblečení, které s radostí a nadšením vyměníme za lehčí jarní. Stejně tak tomu bude i s botičkami, kdy naše děti zahodí vyhřáté sněhule a zimní bufy a budou moci nosit lehounké tenisky a kecky. Jak takové jarní botičky vybrat správně? Na to se společně podíváme v dnešním článku!

Správný výběr je základ

Ještě než se vrhneme do dalších tipů, dovolíme si opět apelovat na pečlivý výběr dětských botiček. Vzhledem k tomu, že se dětské nožičky v prvních letech neustále vyvíjí, je potřeba, abyste jim vybrali takové botky, které jim zajistí oporu, které nohy dobře zafixují, které budou dostatečně ohebné a co do hmotnosti budou co možná nejlehčí.

Na co tedy při výběru dávat pozor?

  • dobrá fixace, která se postará o to, že se dítěti nebude při chůzi noha posunovat
  • dostatečná ohebnost, která se dokáže přizpůsobit noze a nedrží chodidlo v jedné poloze
  • kvalitní opora, která udrží dětskou nožičku pěkně zpevněnou
  • nízká hmotnost, díky které se děti nebudou muset vláčet s těžkými botami

Materiál musí být prodyšný

Pozornost určitě věnujte i materiálu, ze kterého bude dětská bota vyrobena. Pamatujte, že by měla být maximálně prodyšná, aby se v ní dítěti nepotily nohy. Zároveň by se mělo jednat o materiál, který bude poddajný a který se dokáže přizpůsobit dětské noze. Nejlépe uděláte, když se budete při výběru soustředit na botičky z textilie nebo prav kůže, koženka není v případě dětských bot příliš doporučována.

Není to jen o značce

Rodiče by se měli určitě vyhnout nakupování dětských botiček na tržnicích a u pochybných prodejců. Tam se sice dají boty pořídit levně, ale co se kvality týče, raději se zde nebudeme vyjadřovat. Doporučujeme pořizovat značkové botičky, kdy si dovolíme dodat, že nejde jen o to, že vaše dítě bude mít značkové boty. Opravdu nezáleží na tom, jestli má Barunka od sousedů botičky Nike a váš Pepíček má Adidas. Jde o to, že se výrobci značkových tenisek snaží nabízet pouze kvalitní botky, které splňují kritéria zdravého nošení.

Spread the love
  • 5