home Móda a styl, pro Muže, Tipy Poradíte si s výběrem pánského kabátu?

Poradíte si s výběrem pánského kabátu?

Stále rychleji se blížící zimní období nutí velké procento mužů, kteří dbají na svůj zevnějšek, přemýšlet nad svým zimním šatníkem, jehož neodmyslitelnou součástí bývá ve většině případů pánský kabát. Ten dokáže zalichotit prakticky jakémukoli muži ovšem jen v případě, pokud si muž dokáže vybrat správně a daný kabát mu tak dobře padne – v opačném případě je pohled na takového nešiku spíše k smíchu. Ať už jste muž a chcete si na zimu koupit slušivý kabát, nebo žena, která chce překvapit svou drahou polovičku a udělat jí tak radost dokonalým kouskem, je dnešní článek určený právě vám!

Co sledovat při výběru pánského kabátu?

Vybrat dobře padnoucí kabát není otázka deseti minut. Tady nehraje roli pouze design, důležité je sledovkabaty-jen-kabatat i další kritéria:

materiál
střih
barva

Materiál

Jako u spousty věcí hraje i v tomto případě materiál jednu z nejdůležitějších rolí. Pokud nemáte hluboko do kapsy a na vašem bankovním účtu se ladem skladem povalují nevyužité peníze, investujte do skutečného luxusu v podobě kabátu z kašmíru. To je naprostá špička v tomto odvětví, ale ne každý si tento kousek může dovolit. Levnější variantou, která ale může nabídnout vysokou kvalitu, jsou kabáty vyrobené z viskózy a vlny. Tím nikdy nemůžete nic zkazit. Nejčastější variantou je kombinace polyesteru a vlny.

Střih

Právě od dobře zvoleného střihu se odvíjí skutečnost, zda vám daný kabát sedne či nikoli. V tomto případě se můžete spolehnout na jeden snadný ukazatel: typ vaší postavy. Stačí se podívat do zrcadla a ihned uvidíte, jaký typ kabátu potřebujete. Pamatujte, že vyštíhlené kabáty, které jsou dnes velice oblíbené, nejsou pro každého a muži, kteří mají nějaké to kilo navíc především v oblasti pasu, by od nich měli dát ruce pryč.

Barva

Dalším důležitým aspektem je samozřejmě i barva zvoleného modelu, kterou byste určitě neměli podceňovat. Tady se buď můžete spolehnout čistě na svůj vkus, nebo se můžete vydat po stopách aktuálních módních trendů, které se neustále mění jako na běžícím páse. Jistotou jsou černé a šedé kabáty, u kterých je téměř jasné, že snad nikdy nevyjdou z módy. Odvážnější mohou sáhnout po tmavě modrém pánském kabátu a ti nejodvážnější dají přednost některému z výraznějších odstínů.

Autor: Nikol Bláhová

Spread the love
  • 5