home Móda a styl, Zdraví Připravte svou pleť na léto

Připravte svou pleť na léto

I pleť potřebuje po dlouhé zimě dostat svou dávku nové – jarní energie, aby se rozzářila a byla připravena okouzlit během letních měsíců. Zanechaly dlouhé zimní měsíce, které se už zdály nekonečné,  i na vaší pleti své nepěkné stopy? Je unavená a bez života? Potřebuje jen trochu více každodenní péče a bude zase krásná a svěží.

Hutné krémy, které chránily vaši pleť po čas zimy, odložte do podzimu někam stranou. Jeho bohaté složení a péče o pleť - tělo článkukonzistence by totiž v teplejších měsících spíše způsobovaly větší maštění pleti než cokoliv jiného. Pro teplejší období se hodí lehčí formy krémů, které pleť dostatečně hydratují, ale zároveň nepodporují její nadměrné maštění. Pro péči o celé tělo platí stejné pravidlo, krém lehčí konzistence nanášejte po sprchování. Před sprchou či během ní je vhodné pomocí masážních rukavic nebo jiných pomůcek z přírodních materiálů celé tělo krouživými pohyby promasírovat. Zlepší se tak cirkulace ve vrchních vrstvách pokožky a ta potom všechny krémy snáze absorbuje. Minimálně jednou týdně je vhodné doplnit péči o celé tělo i obličej o peeling. Jeho pomocí se pokožka zbaví odumřelých mikročástic a bude lépe dýchat.

V neposlední řadě je také velmi důležité pleť chránit před škodlivým UV zářením. Myslete na to, aby krém i dekorativní kosmetika obsahovaly ochranný faktor. Obličej se nezdráhejte chránit faktorem 30 a to i navzdory tomu, že se dobře opalujete. Nadměrné slunění pleti neprospívá. Nejen, že může zvýšit riziko vzniku rakovinového bujení, ale také způsobuje nadměrné stárnutí kůže.

Budete-li vybírat kosmetiku, která vyhovuje vašemu typu pleti a často i finančním možnostem, nezapomeňte pečlivě prohlédnout její složení. Pokud je to možné, volte spíše přírodní preparáty, které pleť zbytečně nezatěžují. Umělé složky mohou způsobit (zejména v teplých dnech) až svědění. A vonné složky mohou v kombinaci se slunečním zářením způsobit nevzhledné pigmentové skvrny. I proto vybírejte vždy pečlivě a pokud je to možné, krém si vyzkoušejte.

Spread the love