home Tipy, Zdraví, Zdraví Přírodní kosmetika, aneb dejte sbohem chemii!

Přírodní kosmetika, aneb dejte sbohem chemii!

Kosmetika – ať už ta pečující nebo dekorativní – představuje nedílnou součást života drtivé většiny žen. Současný trh je doslova zahlcen nejrůznějšími produkty a přípravky, které každý den používáme a ve skutečnosti si neumíme život bez nich představit. Ale napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, co všechno vámi používaná kosmetika obsahuje? Začetli jste se někdy do textu na zadní straně obalu, který tam není jen tak pro nic za nic? Zajímalo vás někdy, zda si používání kosmetiky plné chemie vlastně neubližujete?

Běžná kosmetika je sice dostupná, ale ne bezpečná

Určitě nám dáte za pravdu, že dnes v oblasti kosmetiky seženete prakticky cokoli a za pár korun. Opravdu je tomu tak, že běžně dostupnou kosmetiku pořídíte na každém rohu a za peníze, které jsou pro vás hodně lákavé. Bohužel je ale tento typ kosmetiky, který se doma na poličce v koupelně možná povaluje i vám, zdraví škodlivý a potichu vám ubližuje.

Kosmetika plná chemie:

  • umělá barviva
  • syntetické látky
  • chemické látky
  • látky ropného původu

Jak z tohoto začarovaného kruhu ven?

Teď už víte, že vám klasická kosmetika škodí, ale zároveň ji nechcete přestat používat, protože vás dělá krásnější a sebevědomější. Jak to tedy vyřešit? Rozumnou volbou je přírodní kosmetika, která se na našem trhu pomalu rozmáhá a dostává se tak do podvědomí čím dál většího počtu lidí. A co to ta přírodní kosmetika vlastně je?

Co je přírodní kosmetika:

Přírodní kosmetika není založena na chemii. To je největší rozdíl a zároveň i největší plus. Ba naopak se skládá z čistě přírodních látek – nejčastěji rostlinných extraktů, rostlinných olejů, esenciálních olejů a květové vody.

Proč používat přírodní kosmetiku?

Na to máme jednoduchou odpověď: nezničí vám zdraví! Přírodní kosmetika na rozdíl od té klasické neobsahuje látky, které jsou z dlouhodobého hlediska toxické a pro vaše zdraví škodlivé. Je založena na látkách, které jsou plné vitamínů, minerálů, antioxidantů a esenciálních mastných kyselin. Uvědomte si, že naše tělo skrze kůži vstřebá 70% všeho, co na ni naneseme – látky se pak dostanou do krevního oběhu.

 

Spread the love
  • 5

One thought on “Přírodní kosmetika, aneb dejte sbohem chemii!

Comments are closed.