home Těhotenství a mateřství, Zdraví, Zdraví Proč je sex v těhotenství tabu?

Proč je sex v těhotenství tabu?

Sex je neodmyslitelnou součástí našeho života a nutno podotknout, že velice příjemnou. V období těhotenství ale frekvence milostných radovánek ve dvou výrazně klesá – u některých maminek dokonce klesne k počtu 0. Proč se tolik maminek sexu vyhýbá a co když je blok na straně jejich partnera? Je sex v těhotenství opravdu tabu, nebo je to pouhý předsudek?

Příroda si to zařídila po svém

Bez sexu by nevznikl nový život. Příroda to má opravdu velice chytře vymyšlené. Vzhledem k tomu, jakým způsobem dochází k početí, není nutné, aby se ženy čekající miminko sexu vyhýbali. Ba dokonce celá řada těhulek prohlásila, že právě v tomto období si intimní chvilky daleko více užívaly a jejich chtíč rapidně vzrostl.

Když lékaři řeknou ne

Někdy ale mohou nastat situace, kdy je sex v těhotenství mamince zakázán. Jakmile žena prožívá rizikové těhotenství – ať už z důvodu hematomu, krvácení, otevírání se atd – měla by se sexu v zájmu sebe a především v zájmu svého miminka širokým obloukem vyhýbat. Sexuální aktivita by mohla být důvodem předčasného porodu.

Poslouchejte své tělo

Je-li vaše těhotenství v pořádku a probíhá tak, jak by probíhat mělo, pak se sexu nemusíte bránit. Naslouchejte svému tělu, které vám dává najevo, co potřebuje – i sexuální chtíč je potřeba, které bychom měli vyhovět. Za žádnou cenu se do ničeho nenuťte a už vůbec ne kvůli tomu, abyste vyhověli partnerovi.

Co dělat v případě, kdy stávkuje partner?

Mnohé maminky se během těhotenství setkají se situací, kdy jejich partner odmítá jakoukoli sexuální aktivitu – například ze strachu, aby neublížili miminku. Podobné chvíle jsou často důvodem k hádce. Jestliže máte chuť na sex, ale vaše drahá polovička jej odmítá, nenuťte jej, nepřemlouvejte ani se nedoprošujte.

Spread the love
  • 5