home Cestování Prodlužte si léto, dopřejte svému tělu odpočinek a naberte nové síly na zbytek roku

Prodlužte si léto, dopřejte svému tělu odpočinek a naberte nové síly na zbytek roku

Léto je za námi, dětem začala škola a dospělým skončilo období dovolených. Nastává tak ideální čas alespoň na chvíli zapomenout na pracovní a školní povinnosti. K tomuto účelu skvěle poslouží pobyt v lázních. Co byste ale řekli možnosti užít si navíc i koupání pod širým nebem ve velmi příjemně, až 34 °C teplé vodě a alespoň na pár dní se tak vrátit zpět v čase? 

Přesně takovou možnost nabízí maďarský Hévíz, který leží jen pár hodin cesty autem od českých hranic a v jehož centru se nachází unikátní léčivé termální jezero. Teplota vody během podzimních měsíců neklesá pod 30 °C, takže si zde i v tomto období můžete připadat, jako na letní dovolené. A když náhodou počasí nebude podle vašich představ, můžete zkusit koupání uvnitř lázní ve vodě teplé 34–36 °C nebo navštívit hotelové bazény, které v mnoha případech využívají rovněž vodu z termálního jezera.

Nicméně termálním jezerem to rozhodně nekončí. Vedle léčebných procedur jako je např. Hévízská terapie, zátěžová lázeň či léčebná masáž nechybí v Hévízu ani nabídka wellness služeb, jež jsou k dispozici ve wellness částech lázní nebo mnoha hotelích. Vedle sauny, parních lázní, ledové jeskyně, solné jeskyně, perličkových koupelí s moderními odpočívárnami si můžete užít i zkrášlující a peelingové procedury.

Hévíz a jeho okolí je protkáno sítí značených turistických cest a díky rozvětvené síti cyklotras a velmi příjemnému terénu je rovněž ideální pro vyjížďky na kolech. Ta sebou za každou cenu vozit nemusíte, jsou k zapůjčení nejen ve městě samotném, ale i kolem něj. 

A co je krásnějšího, než zakončit den večeří v jedné z řady místních restaurací nebo hospůdek, kde vám vedle mezinárodní kuchyně velmi rádi naservírují i typické maďarské speciality jako je perkelt (dušené maso s paprikou) nebo, tokáň (pikantní směs masa a zeleniny). Těšit se ale můžete i na typické salámy, mletá masa, zvěřinu, sladkovodní ryby a nejrůznější polévky. Vámi zvolené pokrmy, pak můžete doplnit řemeslným pivem či lahodným vínem z místních egregyských vinic.

Spread the love
  • 5