home Tipy Rádi cestujete a chcete ušetřit? Vyzkoušejte levné letenky

Rádi cestujete a chcete ušetřit? Vyzkoušejte levné letenky

Máte jako koníček cestování? Nedivíme se vám. V poslední době se jedná o něco, co je velmi populární. A to nejenom ve smyslu dovolených, ale i ve smyslu poznávacích zájezdů, nebo takzvaných eurovíkendů. Popularita roste i proto, že ceny dopravy výrazně klesají. Když se podíváme na ty nejlevnější letenky, tak mnohdy vyjdou výhodněji, než klasické formy dopravy. Tedy výhodněji, než cesty spojené s dopravou:

  • Autem
  • Autobusem
  • Vlakem

Navíc letadlo přináší i četné výhody, které jsou spojeny jak s celkovou pohodlností, tak s celkovou rychlostí. Tam, kam autobus pojede dva dny, můžete být letadlem za dvě hodiny. Jak takové letenky hledat? Podívejte se. Není to nic složitého. Už dávno nežijeme v době, kdy byste musela k přepážkám leteckých společností přímo na letišti, nebo hledat ve vašem městě přímí prodejce letenek. Vše dnes zvládnete vyřešit online – a u některých aerolinek i včetně odbavení. Díky tomu své kroky na letišti můžete směřovat přímo k letadlu.

Nechte si poradit

Jsou různé cestovatelské weby, stejně jako cestovatelské blogy. Co je s nimi spojeno? Kromě různých rad, které se týkají cílových destinací, zde můžete najít i tipy na akční letenky. Tedy na možnost cestovat třeba i po několik desítek procent levněji, než je obvyklé. Obvykle jde o tipy spojené s určitým termínem. Proto je dobré dlouho neváhat a zabookovat si letenku co možná nejdříve. Zájem o ně je často obrovský.

Vybírejte z různých leteckých společností

Těch je na celém světě obrovské množství a velké procento z nich létá i z České republiky, nebo z okolních evropských letišť. Proto se neomezujte jenom na jednu leteckou společnost. Vždy najdete více alternativ. Příkladem mohou být Bali letenky. Pokud máte jasno o tom, odkud a kam chcete jet, a v v jakém termínu, porovnejte si ceny u různých leteckých společností. Mohou se lišit i o tisíce korun. Nemusí jít navíc jenom o zpáteční lety. Levněji může vyjít cesta tam s jednou leteckou společností, a cesta zpět s využitím jiných aerolinek.

Nechte si najít to nejvýhodnější

Stále populárnější jsou různé srovnávače letenek. Na jakém principu fungují? Nehledejte v nich nic složitého. Jsou nástrojem, který během několika vteřin dokáže porovnat několik proměnných. O jaké se jedná?

  • Ceny letenek v jednotlivých dnech
  • Odletová a příletová letiště
  • Jednotlivé aerolinky

Tato možnost se hodí pro každou z vás, která ještě nemá cestu naplánovanou do posledního detailu. Pokud máte jasno o cílové zemi orientačním termínu odletu, jsou pro vás tyto vyhledávače ideální možností. Na základě několika informací od vás dokážou vyhledat optimální spojení. A to ve smyslu toho, že bude váš let skutečně tím nejlevnějším. Záleží samozřejmě na konkrétní destinaci, ale možnost ušetřit i několik tisíc korun je v tomto směru naprosto reálná.

Pozor na věci, které mohou váš let prodražit

Ideální je hledět i na přepravní podmínky leteckých společností. To proto, abyste na letišti nebyla překvapena. Jako každá žena potřebujete mít při sobě mnoho věcí. Od oblečení, až po kosmetiku a hygienu. Dobré je vědět, jak velké zavazadlo budete mít a kolik bude vážit. Pokud jste nenáročná, jsou skvělou volbou nízkonákladové aerolinky. Klasické příruční zavazadlo je obvykle přepravováno bezplatně. Někde k němu můžete mít i jedno menší, osobní.

Pokud plánujete delší cestu, kde se neobejdete bez zavazadla většího – odbavovaného, je dobré hledět na maximální povolenou hmotnost. Za každý kilogram navíc se platí, a tak ve výsledku může vyjít lépe letecká společnost dražší, s vyšším limitem, než ta levnější, kdy za nadváhu přeplatíte stovky či tisíce korun, čímž zvýšíte i náklady na vaši cestu. A to jenom směrem tam.

Spread the love
  • 5