home Tipy O rekvalifikaci aneb buďte jogurtem, který všichni chtějí!

O rekvalifikaci aneb buďte jogurtem, který všichni chtějí!

Hledáte práci a máte pocit, že nesplňujete požadavky? Nebo si myslíte, že požadavky splňujete, ale stále se Vám na Vaše rozeslané životopisy nikdo neozývá?  Nastal čas, zamyslet se nad svými možnostmi a vyřešit tak příčinu toho, že ještě stále hledáte. Možná může být Vaším řešením rekvalifikační kurz.  Pro začátek si vyjasníme, jak zhruba ve firmách probíhá nábor a výběr zaměstnanců.

Jak to funguje?

Při hledání práce je důležité, vžít se do role personalisty, případně jiného pracovníka, který má na starost výběr a přijímání nových zaměstnanců.

Úplně na začátku celého procesu stojí nově vzniklá potřeba firmy získat nový lidský zdroj, respektive novou pracovní sílu. Důvody vzniku potřeby se momentálně nemusíme zabývat. Pověřené osoby pak mají za úkol jasně vymezit, čím vším má tato pracovní síla disponovat, aby mohla vyplnit mezeru co nejefektivněji.

Takto vzniká ta část inzerátu, kterou znáte pod nadpiskem „požadavky“. Poté je potřeba jasně definovat náplň práce a ohodnocení této práce. Tato část Vás, jakožto volnou pracovní sílu, pravděpodobně bude zajímat více a většinou je to to ono, co člověka motivuje k ucházení se o tu kterou pozici.

Následuje okamžik, kdy jste odpověděl/a na inzerát. A zde to všechno konečně opravdu začíná i pro vás, ale i pro spoustu dalších. Začíná boj. Boj o pozici. Boj o úspěch. Popíši vám situaci, v níž se nacházíte, na něčem jednodušším.

Spousta lidí snídá jogurty. Na trhu funguje spousta výrobců těchto jogurtů, které nabízí různé značky, příchutě různě ovocné přes vanilkové po čokoládové, smetanové jogurty, jogurty bez laktózy, slazené jogurty, jogurtové nápoje atd. Každý den se tyto jogurty snaží prodat samy sebe obrovskému množství lidí s odlišnými požadavky.

Každý z nás má více oblíbených jogurtů, ale nakonec si vybere ten, který náš mozek vyhodnotí na základě našich kritérií jako ten ideální. A ve výběrovém řízení jste něco jako jeden druh jogurtu. Rozhodujícím faktorem, že si zaměstnavatel vybere právě Vás, může být třeba jen navštěvovaný kurz němčiny, uvedený ve Vašem životopise. Pokud nesplňujete požadavky, budete si muset počkat v regále na další příležitost.

Jak se prodat?

Nyní jsme zjednodušeně shrnuli, jak to vlastně funguje. Základním stavebním kamenem je dobře vytvořený životopis. A to jak forma, tak jeho náplň.  Důležité je obojí, avšak zatímco vzhled a formu vám může udělat prakticky kdokoliv, na náplni pracuje každý sám za sebe.

Samozřejmě si můžete v životopise vymýšlet a dokreslovat svoje heroické dovednosti, ale v praxi už svými výmysly moc lidí neoblafnete. V dnešním informacemi zahlceném světě musíte umět zaujmout a hlavně mít co nabídnout. A právě k tomu Vám může lehce dopomoct rekvalifikace v Brně.

Lži nebo dobrý pocit z nových znalostí?

Zkuste si sami odpovědět na otázku, co je lepší. Lhát potenciálnímu zaměstnavateli o tom, kdo jsem a co umím? Nebo se to, co neumím, naučit a mít dobrý pocit ze sebe i poctivě napsaného životopisu?

(Pokud se přikláníte k první variantě, dejte se na politiku (haha J). Pokud patříte k těm poctivějším, co se navíc rádi učí nové věci, pak jsou tu pro vás rekvalifikační kurzy Brno.

Rekvalifikace s PELICANEM

Spousta lidí ví, že s PELICANEM se skvěle naučí zejména nový jazyk. Málokdo však už tuší, že jazyková škola Brno nepořádá jen jazykové kurzy, ale taky kurzy rekvalifikační, díky kterým si zvýšíte svou kvalifikaci a zlepšíte své uplatnění na trhu práce. Po absolvování kurzu získáte Osvědčení o rekvalifikaci a připravíte si tak lepší pozici pro nalezení vysněného pracovního místa.

 

 

Spread the love
  • 5