home Zdraví, Zdraví Retinolový peeling

Retinolový peeling

Peeling se používá pro zlepšení stavu pleti i jemné vyhlazení vrásek. Jedná se o jednoduchý zákrok estetické medicíny, který vám může pomoci dodat pleti pořádnou vzpruhu. Je vhodný pro všechny typy pleti, včetně těch problematičtějších.

Retinol jako pomocník v estetické medicíně

Retinol je jedna z forem vitamínu A, která má blahodárné účinky na pokožku. Často se přidává do přípravků omlazující kosmetiky, při retinolovém peelingu však tvoří hlavní aktivní složku. Uvolňuje odumřelé buňky, pomáhá vyhladit hluboké vrásky, zmírňuje povadlost pokožky a zjemňuje strukturu pleti. Pomáhá při akné i odstraňování pigmentových skvrn. Zvyšuje schopnost antioxidace, čímž pokožku chrání a celkově blahodárně přispívá k jejímu rozjasnění a vyrovnání povrchu. Látky, které retinolový peeling obsahuje (bisabolol, vitamín E, aminofil nebo kyselina citrónová) podporují správnou regeneraci pokožky a kůži zklidňují. Výsledkem je pak vedle zmírnění nedokonalostí pleti také sjednocený tón pokožky a její celkové projasnění. Retinolový peeling je vhodný pro mladistvou mastnější pleť i pro zlepšení schopnosti regenerace stárnoucí pleti.

Princip ošetření

Na rozdíl od jiných způsobů peelingů je retinolový peeling velmi šetrný. Kyselina retinolová přímo ovlivňuje pouze na vrchní vrstvu pokožky, její regenerační účinky však působí i do hlubších vrstev kůže. Jedná se proto o typ peelingu vhodný také pro osoby s velmi citlivou pletí.

Zlepšení pleti je viditelné již po prvním zákroku. Pro dosažení co nejlepšího maximálního výsledku se však doporučuje podstoupit retinolový peeling dvakrát až čtyřikrát v odstupu přibližně šesti až osmi týdnů. Dermatologická klinika Altos v Praze jistě není jedinou klinikou, která nabízí nezávazné konzultace. Pokud byste tedy zamýšleli podstoupení retinolového peelingu, nebo i jiných zákroků estetické medicíny, neváhejte se obrátit na odborníky a zkonzultovat, který zákrok by pro vás byl nejvhodnější.

Spread the love