home Móda S koženou klíčenkou už svoje klíče nikde nezapomenete!

S koženou klíčenkou už svoje klíče nikde nezapomenete!

Asi každý už se s tím setkal, máte klíč od domu, od poštovní schránky, od auta, od sklepa, od domu příbuzných a než se nadějete, je z toho už docela slušný paklík. Tak velký, že už se vám pohodlně ani nevejde do kapsy a když si klíče jen tak dáte do tašky, zatoulají se a mohou vám ještě poškodit obsah kabelky. Právě pro vás by mohla být vhodná kožená klíčenka. Kdo nosí klíčů více, a hrozí, že by se mu do typické klíčenky nemusely vejít, tomu se může hodit jednoduchý kožený přívěsek s kroužkem na klíče.

Všechno pěkně pohromadě

Na klíčence je asi nejpraktičtější to, že máte všechny klíče pohromadě. Můžete si na kroužek přidat i karabinku a na ni například umisťovat potřebné klíče, jen když jdete na návštěvu za příbuznými. Klíčenky mívají poutko na připevnění, v mnoha kabelkách a batozích najdete v malé kapse karabinku, na kterou můžete klíčenku připevnit. Budete ji tak mít vždy po ruce a najdete ji raz dva. Jiný typ klíčenek je určen pro menší počet klíčů uložených jednotlivě. Na jednu karabinku si tak například umístíte klíč od domu, na druhou do práce a už se vám nestane, že budete zmateně prohrabávat celý svazek klíčů a marně hledat ten správný.

Ochrana před zničením

Klíčenky s kapsou přináší další skvělou výhodu – když schováte klíče do kapsy, zabráníte jejich poškození. A to nejen poškození klíčů samotných (například korozí), ale také předejdete škrábancům, které by klíče mohly působit na ostatních předmětech. Neopatrně umístěné klíče totiž snadno mohou poškrábat vnitřek kabelky, kapsu kalhot nebo displej chytrého telefonu.

Elegantní módní doplněk

Klíčenky můžete najít kožené, koženkové nebo vyrobené z plátna. Nejčastěji bývají jednobarevné a v elegantním provedení. Pokud si pořídíte klíčenku ze stejně barevné kůže jako kabelku, stane se z ní hned nádherný módní doplněk. A jestli často hledáte klíče na dně kabelky a nemůžete je najít, sáhněte po nějaké výrazné barvě – červená nebo žlutá se neztratí a jen co ji zahlédnete koutkem oka, máte vyhráno.

Jak vidíte, klíčenky již dávno nejsou omezené jen na nudou šňůrku kolem krku či nevzhlednou kapsičku za kterou byste se musela stydět. Výhoda kožených klíčenek je nesporná, ušetří vám mnoho trápení a zbytečných škrábanců na displeji telefonů. Tak na co ještě čekáte, už máte vybranou tu svoji?

Spread the love
  • 5