home Těhotenství a mateřství, Vztahy a rodina Jak se vrátit k sexu po porodu?

Jak se vrátit k sexu po porodu?

Narození děťátka patří k životním mezníkům a nejkrásnějším okamžikům každé ženy. Avšak jakmile přibyde nový člen do rodiny, dojde ve vašem osobním i partnerském životě k řadě změn. Některé jsou trvalé a jiné přechodné. Mezi aktivity, které musíte na čas oželet patří třeba sex. Jakmile se rozhodnete s partnerem znovuobnovit společný sexuální život, nebývá to vždy snadné. Mnoho žen se bojí třeba toho, že první styk po porodu bude bolestivý. Připravili jsme pro vás pár užitečných rad, jak podobné obavy překonat.

Se sexem nespěchejte, ale ani abstinenci zbytečně neprotahujte

Chcete-li si milování užívat jako dříve, je třeba nic neuspěchat. Po narození děťátka počkejte se sexem alespoň 6 týdnů. Jakmile se cítíte dostatečně v kondici a po případné konzultaci s vaším gynekologem se můžete pustit do víru milostných hrátek. Vliv na poporodní sex má průběh samotného porodu. Ženy rodící vaginálně začínají se sexem později nežli ženy rodící císařským řezem. Sexuální abstinenci však není dobré zbytečně protahovat, protože to neprospívá vašemu partnerskému vztahu. K obnově sexuálního života by proto mělo v ideálním případě dojít po šestinedělí až půl roce.

Začínejte pozvolna a neodbývejte předehru

Je velmi důležité, abyste s partnerem obnovovali svůj sexuální život pozvolna. Vaše milostné hrátky nemusí hned skončit penetrací. Začněte nejprve mazlením a něžným laskáním. Před samotným aktem si dejte záležet na společné předehře, kterou v žádném případě neodbývejte. Aby pro vás byl sex příjemný, musíte být dostatečně uvolněná a vzrušená. V opačném případě by se styk nemusel vůbec zdařit a byl by pro vás bolestivý.

Dbejte na dostatečnou lubrikaci

U kojících žen bývá častým problémem nedostatečná přirozená lubrikace vaginy. Tento stav je způsoben vlivem hormonálních změn. Řešení spočívá v použití lubrikačních gelů, které vám pomohou si sex užít.

Zkoušejte nové polohy

Může se stát, že vám po porodu nebude vyhovovat způsob milování, na který jste byla s partnerem zvyklá. Vyplatí se proto trošku experimentovat a zkoušet nové polohy.

 

Spread the love
  • 5